I přes skvělý výkon Lukaku v Praze trpěl, fanoušci Slavie ho zavalili sprchou rasistických urážek

I přes skvělý výkon Lukaku v Praze trpěl, fanoušci Slavie ho zavalili sprchou rasistických urážek

Belgický snajpr Romelu Lukaku, který se výrazným způsobem podepsal pod středeční výhru 3:1 Interu Milán nad Slavií, si vyslechl od fanoušků domácího celku několik hrubých nadávek. Většina z nich se neslučovala se zásadami rasové rovnocennosti a jak hráč, tak i italský klub nyní žádají Evropskou fotbalovou unii o reakci.

„Už jsem o těchto problémech mluvil během reprezentační přestávky a myslím si, že je čas, aby UEFA razantně zakročila. V zápase se Slavií se mi to stalo dvakrát, kdy na mě pokřikovali rasistické urážky,“ upozorňoval skrze brazilskou stanici Esporte Interativo šestadvacetiletý rodák z Antverp, jenž pochází z fotbalové rodiny. Jeho otec v mládí reprezentoval Konžskou demokratickou republiku.

„Je rok 2019 a lidé si musí uvědomit, že všechny kluby mají ve svých týmech několik zahraničních hráčů. Takové věci by se neměly dít především proto, že to není dobrý příklad pro děti. Doufám, že s tím UEFA něco udělá, protože celý stadion mohl slyšet, co následovalo, když Lautaro (Martínez) vstřelil první gól,“ dodával Lukaku, který na ohlasy tribun reagoval v samotném zápase, když si po odvolaném gólu z 35. minuty (korekce videorozhodčího) přiložil prst k uchu na znamení toho, že mu nadávky neunikají.

Jelikož se jednalo o prohřešek, který je těžké přehlédnout a který pohoršuje vizitku klubu v tom světovém měřítku, netrvalo dlouho a vedení Slavie přišlo s omluvnou zprávou. V ní mimo jiné cituje, že podobně nenávistné projevy razantně odsuzuje a všechny poškozené strany prosí o odpuštění. Jaký vliv to ovšem bude mít na její další působení na evropské scéně (pro příští ročníky), to se patrně dozvíme v následujících dnech, až se případu chopí pověřené osoby.