Vydra si užívá posledních pár týdnů v Burnley, do Premier League by se ale mohl vrátit už v létě

Vydra si užívá posledních pár týdnů v Burnley, do Premier League by se ale mohl vrátit už v létě

Sedmadvacetiletý odchovanec Jihlavy tráví na Ostrovech čas již od roku 2012, kdy byl z italského Udinese zapůjčen Watfordu. Matěj Vydra má na svém kontě i několik reprezentačních startů a stále se čeká, že v Anglii zanechá výraznější stopu. Problém je ale v tom, že zatímco v Premier League se mu příliš nedaří, v druhé nejvyšší ostrovní soutěži je tomu naopak. I proto zřejmě za pár týdnů dojde k jeho přesunu.

Aktuálně český ofenzivně laděný hráč slouží v Burnley, ale příliš prostoru ve hře nedostává. Do utkání nastupuje většinou v závěrečných minutách v roli střídajícího hráče, v posledních dnech ho také trápí zranění kyčle.

Nic z toho ale podle listu Mondo Udinese nebrání jeho přesunu do druhé nejvyšší anglické soutěže. Zájem projevil Leeds United, který je aktuálně na druhém místě a hlásí se o postup do Premier League. Pokud by se tak stalo, vrátil by se Vydra již po půlroce zpátky mezi ostrovní elitu.

Burnley se prodeji nebrání, neboť vsází v ofenzivě především na Patricka Bamforda a Eddieho Nketiaha. Sedmadvacetiletý rodák z Chotěboř odehrál od svého příchodu z Derby County pouhých dvaadvacet zápasů, ve kterých si připsal dvě branky.