Budoucí trenér Viktorie? Sázet se už dá na Lavičku, Gulu, Kozla, Horvátha či Holoubka

Budoucí trenér Viktorie? Sázet se už dá na Lavičku, Gulu, Kozla, Horvátha či Holoubka

Není to v probíhající sezoně FORTUNA:LIGY poprvé, kdy se hlavní trenér Plzně Pavel Vrba dostává pod tlak. O jeho konci na lavičce Západočechů se spekulovalo hned na úvod ročníku, nakonec se ale u vesla udržel.

Aktuální výsledky, kdy Viktoriáni z posledních šesti duelů dokázali naplno bodovat jen dvakrát (a víkendová remíza s poslední Karvinou), nicméně opět zvedly plzeňské vedení ze židle. Navzdory tomu, že už se začíná spekulovat o Vrbově možném nástupci, se bookmakeři Fortuny kursem 1,55:1 přiklání k variantě, že se kouč i tentokrát na lavičce udrží a svůj tým povede i v prvním jarním tedy 21. ligovém kole.

„Viktoria, jakkoliv se drží na druhé příčce tabulky, neprožívá úplně optimální sezonu. Zejména bodové ztráty s týmy ze spodní poloviny tabulky působí na klubové vedení jako červený hadr na býka. Trenér Vrba je podepsán pod největšími klubovými úspěchy, ani on ale není nedotknutelný. Jedna věc je ale trenéra vyhodit, druhá jej efektivně nahradit. Západočeši si dozajista uvědomují, že honit Slavii je poměrně obtížný úkol a že zbrklou změnou by mohli spíše ztratit,“  říká Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny.   

Jméno trenéra Adriana Guly padalo už v souvislosti se zájmem pražské Sparty. Pokud by se k Vrbově konci skutečně schylovalo, byl by právě Gula s kursem 3,5:1 největším favoritem na uvolněné místo. Paleta trenérů, o kterých by ve Štruncových sadech mohli uvažovat, je ale nebývale široká. Solidní kurs má Vítězslav Lavička (10:1) nebo Luboš Kozel (15:1). Na Mauricia Pochettina (333:1) asi bude západočeská kasička přeci jen příliš malá. Anarchisté a sparťané pak mohou v kursu 777:1 zkusit sázku na Andrea Stramaccioniho.

Výběr z kursové nabídky: Hlavní trenér v 21.kole

Viktoria Plzeň:                          kurs:

Vrba Pavel                               1.55

Gula Adrian                              3.5

Lavička Vítězslav                      10

Kozel Luboš                             15

Holoubek David                       15

Horváth Pavel                          20

Kronďák Radek                        20

Rada Karel                               20

Hašek Martin                            23

Ščasný Zdeněk                        25

Habanec Svatopluk                  45

Petržela Vlastimil                      50

Straka František                       60

Pochettino Mauricio                  333

Stramaccioni Andrea                777