Trpišovský je žádaný: Jedna nabídka byla z Řecka, druhá z Ruska a třetí z opravdu vyspělé ligy v západní Evropě

Trpišovský je žádaný: Jedna nabídka byla z Řecka, druhá z Ruska a třetí z opravdu vyspělé ligy v západní Evropě

Jindřich Trpišovský zatím zažil v dospělém fotbale tři štace. Po Viktorii Žižkov a Slovanu Liberec se mu podařilo zaujmout i ve Slavii, se kterou vybojoval domácí double, dostal se do čtvrtfinále Evropské ligy i do základní skupiny Ligy mistrů.

Jeho čtvrtou štací by už mohlo být zahraničí, s tím, že podle Deníku Sport zajímá třiačtyřicetiletý stratég z vršovického Sinobo Stadium anglické i řecké celky.

"Za poslední měsíc těch nabídek bylo hodně, to přiznám. Když se vám ozve klub z vyspělé fotbalové Evropy, je to opravdu velká odměna," přiznal serverem isport.blesk.cz citovaný šéf Součka, Stanciua, Hušbauera a spol.

Zcela konkrétní nebyl, nicméně destinace upřesnil. "Jedna nabídka byla z Řecka, druhá z Ruska a třetí z opravdu vyspělé ligy v západní Evropě. Ale šlo o tým zprostředka tabulky, nehrají o čelo. Ale byla to jedna z top pěti soutěží," informoval ve Sportu šéf slávistické lavičky.

Server iSport.cz doplnil, že už se na úspěšného trenéra vyptával nejmenovaný anglický klub a také řecký gigant Olympiakos Pireus, jenž vlastní čtyřiačtyřicet primátů, hraje Champions League jakbysmet a soudobé řecké Super League vládne společně s Paokem Soluň. Sám kormidelník však z Edenu rozhodně neprchá...

"Abych řekl upřímně, nejvíce mě láká práce tady, to byl vždycky můj sen. Obdivoval jsem v minulosti české kluby, které se dostaly do Evropy a tam braly body silným protivníkům. Já potřebuju být šťastný a spokojený. Trochu to přirovnávám k Liberci, odkud se mi nechtělo odcházet kvůli lidem kolem mne. Já musím být někde šťastný, být tam rád a já na Slavii chodím rád. Strašně rád sem chodím na zápasy, vidím tady lidi šťastné, takže já nad tím vlastně ani nepřemýšlím. Vrchol a strop asi zažívám teď. Takhle nějak jsem se o tom bavil s Tomášem Součkem, který měl spoustu různých nabídek ze zahraničí, velké ligy, ale střed tabulky. Dneska jsem v klubu, kde se samozřejmě stane, že hráči odejdou, ale není to tak, že někdo zamává pár bankovkami a kluk zmizí. Dneska si i hráči váží toho, že u nás jsou, máme plný stadion a hrajeme takovéto zápasy," uzavřel Deníkem Sport citovaný Trpišovský.