Bude Liverpool litovat remízy s Neapolí? Vysoké ambice Salzburgu chtějí položit mistra na kolena

Bude Liverpool litovat remízy s Neapolí? Vysoké ambice Salzburgu chtějí položit mistra na kolena

Situace ve skupině E Ligy mistrů je stále i napříč pěti odehraným kolům otevřená a už předem je tedy jisté, že se o postupujících rozhodne až v samotném závěru. Úřadující mistr ze severu Anglie by za špatné konstelace hvězd mohl přejít do Evropské ligy, což by určitě nerad, ale právě tam ho chce Salzburg poslat.

„Liverpool je momentálně nejlepší tým světa, o tom není žádných pochyb, ale to ještě neznamená, že ho nemůžeme vyřadit,“ nechal se slyšet urostlý útočník původem z Leedsu Erling Haaland.

Rakouský celek už na Anfieldu ukázal, že se s ním musí počítat. Hráči Salzburgu prohrávali 4:0, nakonec jim po třech trefách nechybělo moc a málem se domů vraceli s bodem za remízu.

„Podstatné je, že víme, čeho jsme schopni. A doma jsme ještě lepším týmem, než jste mohli vidět venku. Cítíme šanci a chceme si jít za postupem,“ navnazoval talentovaný mladík, jehož jméno je skloňováno s velkými přestupy.

Liverpool měl ve středu šanci, jak si zajistit osmifinále a s ním i první místo tabulky. Podruhé za sebou ho však zpomalila družina Carla Ancelottiho, která s mistrem minulého ročníku remizovala 1:1.

Situace v tabulce je nyní taková, že Liverpool potřebuje k postupu alespoň remízu ze hřiště rakouského mužstva. Pokud se mu to nepodaří a Neapol přemůže zatím nevýrazný Genk, pak se Kloppův sbor přesune pouze do Evropské ligy.