Škoda: Vždy jsem si představoval, že v Edenu budu do konce kariéry, ale situace je taková, že nevím

Škoda: Vždy jsem si představoval, že v Edenu budu do konce kariéry, ale situace je taková, že nevím

Třiatřicetiletému slávistickému střelci Mlanu Škodovi už se v průběhu kariéry podařilo zasáhnout do 300 prvoligových duelů, čímž se zařadil do lubu legend.

Protože se mu proti Karviné podařilo skórovat, po jednadevadesátém přesném zásahu už mu chybí jen devět tref k tomu, aby zaklepal i na bránu Klubu ligových kanonýrů.

Do penalty se mu přitom vůbec nechtělo. Šlo již o třetí minutu nastavení a op se navíc opakoval. "Na penaltu jsem vůbec nechtěl jít, kdyby mi Kúdela nedonesl míč, že mám jít, tak bych na ni určitě nešel. Chtěli, abych si dal gól, měl jsem 300. start, tak asi abych si to dobře pamatoval. Jinak by mi to bylo blbé vůči Součkovi, který kope penalty normálně. Zeptal jsem se ho, jestli mu to nevadí. Říkal, že ne, takže v pohodě. Už jsem měl docela nervy u té první, protože jsem právě vůbec nechtěl jít kopat. Bylo to takové zbytečně na sílu, pak se to muselo ještě opakovat. Nebylo to úplně příjemné. Brankář měl taky dobré nervy," pochválil soupeře, jehož tým čeká urputný boj o záchranu.

"Jsem šťastný, že mám tolik startů. Zvládl jsem to ve dvou klubech - v Bohemians a ve Slavii. Ve Slavii mám přes 200 ligových startů, takže jsem fakt rád. Je to hezké," liboval si svěřenec Jindřicha Trpišovského.

Byť byl o víkendu spokojený, z právě probíhající sezony po osobní stránce úplně nadšený není. Ve Fortuna:lize totiž nenastoupil v základu již od druhé říjnové dekády. "V posledních zápasech jsem toho moc neodehrál. Je to pro mě samozřejmě těžké, nedá se nic dělat. Jsem ve Slavii šťastný, mám to tady rád. Vždy jsem si představoval, že tu budu do konce kariéry, ale situace je taková, že nevím. To já nerozhodnu. Uvidíme, co se stane. Trenér má čtyři útočníky a hraje ten, kterého uzná za vhodného do zápasu," zakončil ofenzivní kolega Tecla, Van Burena, Júsufa či Olayinky.