Mandjeck nový stoper Sparty? Vycítil jsem, že byl s tou rolí v pohodě a na hřišti to prokázal, hlásí Jílek

Mandjeck nový stoper Sparty? Vycítil jsem, že byl s tou rolí v pohodě a na hřišti to prokázal, hlásí Jílek

Protože Spartě pár dní před výjezdem k řece Litavce vypadli dva střední obránci, hlavní kouč letenské souboru Václav Jílek musel proti Příbrami improzivovat a stopera udělal z brzy jednatřicetiletého Kamerunce Georgese Mandjecka.

"Musím říct, že jsme se před utkáním dostali do složité situace. První varianta byl Kaya, který měl svalový problém a vypadl. Druhou variantu byl Krejčí, který měl náběh na virózu. Třetí variantou byl Hancko, který po předzápasovém tréninku nemohl nastoupit kvůli problémům s kolenem. Vraceli jsme se tedy ke čtvrté variantě. Máme čtyři stopery venku. Z tohoto pohledu to nebylo vůbec jednoduché. Na druhou stranu jsme si ověřili určitou variantu hry s Mandjeckem. Myslím si, že to zvládl, tolik práce do defenzivy, aby ukázal kvalitu v těžkých situacích, neměl. Až na jednu zbytečnou ztrátu v rozehrávce ve druhém poločase utkání zvládl velmi dobře. Z tohoto pohledu spokojenost. Nejen s ním, ale celkově z obrannou činností mužstva. Směrem dozadu jsme fungovali dobře a soupeře prakticky do ničeho nepustili," liboval si na webu sparta.cz exolomoucký kormidelník.

Mohl by být bývalý hráč Maccabi Haifa, Mét, Auxerre, Stuttgartu či K´lauternu stoperskou alternativou do budoucna? "Myšlenka nebyla nová, ale zrála v nás delší dobu. Lukáš Štetina vypadl ze zdravotních důvodů na delší dobu. Dva leváky jsme si vyzkoušeli v zápase s Karvinou a viděli jsme tam určité limity. My jsme s Georgesem pracovali delší dobu a zkoušeli jsme ho v nácvicích. Já jsem s ním o tom mluvil a říkal, že to hrával v některých zápasech za Kamerun. Z tohoto pohledu v tom nebyl žádný problém. V týdnu jsme s ním dost komunikovali. Vycítil jsem z něj, že byl s tou rolí v pohodě a na hřišti to prokázal," pochválil svého ostříleného svěřence šéf Hložka, Tetteha, Kozáka a spol.

Mandjeck po návratu z izraelského hostování zasáthl v této sezoně Fortuna:ligy do osmi duelů, šestkrát figuroval v základní sestavě a dohromady strávil na hřištích 507 minut čistého času. Devadesát minut si pak připsal v MOL Cupu a jako střídající žolík si okusil i atmosféru v předkole Evropské ligy s Trabzonsporem.