Tetteh stále ještě není na vrcholu kvality a lavička nebyla pro Kozáka žádným znamením

Tetteh stále ještě není na vrcholu kvality a lavička nebyla pro Kozáka žádným znamením

Třiačtyřicetiletý odborník Václav Jílek na půdě patnácté Příbrami překvapil a Libora Kozáka, který je nejlepším střelcem Sparty, posadil pouze na lavičku, s tím, že šel dohry až v samotném závěru, když střídal Martina Frýdka.

O osm let mladší ghanský útoční Benjamin Tetteh si tak u Litavky připsal čtvrtý start v základní sestavě letenského "S" a aktuálně je na čtyřech trefách, což není vůbec špatné.

Má to být pro bývalého střelce Lazia či Aston Villy určité znamení? "Není to žádné znamení pro Libora. Reagovali jsme na vývoj a charakter zápasu. Tetteh rozhýbal hru proti Budějovicím v posledním domácím utkání. Chtěli jsme tam mít hráče, který se dostane do náběhu. Věděli jsme, že Příbram bude hrát vysoko a na riziko. Chtěli jsme tam hráče, který se dostane do náběhů. V druhém poločase se Tetteh dvakrát v náběhu dostal proti brance. Bohužel ani jednou to neskončilo gólem. Ve chvíli, kdy jsme se rozhodli střídat, tak jsme chtěli udržet náběhového hráče. Chtěli jsme hrát kompaktně a počkat si na situaci. Soupeř začal hodně riskovat, dotahoval to a my jsme chtěli rychlostního hráče udržet. Pak už tam Libor Kozák přicházel spíš z důvodu, abychom ho měli na standardky," vysvětlil hlavní trenér Václav Jílek, jehož slova publikoval web sparta.cz.

Bývalý fotbalista Bohemians 1905 či Slovácka stále hodně spaluje šance. Půjde to ještě odbourat, nebo už to k němu patří a bude ho to provázet po celou kariéru? "To jsou věci, které si hráči nesou. Mají výbavu, rozpoložení a sportovní formu. Za mě jsou to věci, na kterých se dá jednoznačně pracovat. Je to otázka hlavně pro hráče samotného, aby našel dostatečné množství vnitřní motivace a pracoval na těch situacích. U Tetteha jde o finální fázi a způsob zakončení. Poslední měsíc je na něm vidět větší snaha. I po tréninku zůstává na hřišti. Dostává se do zakončení. V posledním kole to úplně nenaplnil, byť u druhé situace mu scházelo trochu štěstí. Pár centimetrů a skončilo by to pod břevnem. Na druhou stranu takhle nauvažuju. Nepředpokládám u hráče, kterému je dvaadvacet let, že by byl na vrcholu kvality," uzavřel někdejší stratég Sigmy Olomouc, jenž nyní své svěřence připravuje na víkend, kdy dorazí do Generali arény třetí Mladá Boleslav, jež má jen o tři body více než Sparta.