Promluvili jsme si a nějaké věci jsme změnili, informoval zlínský vůdce Jiráček

Promluvili jsme si a nějaké věci jsme změnili, informoval zlínský vůdce Jiráček

Ševcům se po přetlačení lépe postaveného Slovácka o něco lépe dýchá, neboť v tabulce bodově poodskočili nejhorší trojici, do které patří arviná, Opava a Příbram.

Svůj podíl na tom měl i třiatřicetiletý kapitán zlínského souboru Petr Jiráček, pro něhož šlo o pátou trefu na současné adrese a protože je v Baťově městě již dva a půl roku, jde o svátečního střelce.

Byť je Svědíkův tým z Uherského Hradiště v posledních týdnech v lehkém útlumu a propadl se i v tabulce, ve Zlíně si jeho skalpu mimořádně váží. "Byl to důležitý zápas pro celé město, pro fanoušky i pro nás hráče. Bodů moc nemáme a každé vítězství má pro nás momentálně cenu zlata," zářil idnes.cz citovaný vůdce zlínské kabiny.

Jeho mužstvo se potřebovalo rehabilitovat za nedávný ostudný výprask na stadionu U Nisy pod Ještědem. "Nebylo to jednoduché. Všichni víme, že zápas nám absolutně nevyšel. Snad kromě brankáře Rakovana, který nám tam hodně pomohl. Jinak bychom možná dostali deset gólů. Promluvili jsme si a nějaké věci jsme změnili. V defenzivní práci to bylo vidět," doplnil kolega Hlinky, Fantiše, Poznara a spol., jehož vyjádření lze dohledat na serveru idnes.cz.

Herně to však od výběru kouče Kameníka žádná velká hitparáda nebyla, což moc dobře ví i Jiráček, jenž v sezoně zasáhl do sedmnácti duelů z osmnácti. "Od začátku sezony jsme se snažili hrát fotbal, ale zjistili jsme, že bodů nám to moc nepřinášelo. Tak jsme to zjednodušili a v derby se chtěli soustředit více na obranu, což bylo na hřišti vidět. Nakonec nám to vyneslo vítězství, i když to neznamená, že se toho budeme držet. Ale v některých fázích zápasu se to musí zjednodušit," uzavřel na webu idnes.cz bývalý záložník Wolfsburgu, Hamburku, Plzně, Jablonce či Sparty.

Jeho klub bude chtít brát body i v sobotu na teplických Stínadlech, kde jsou doma Skláři, kteří mají o bod více a čekají na výhru již dlouhých sedm utkání.