Vieira ukázal na Koláře, 400 milionů korun je však málo a Tvrdík bude po Nice žádat dvakrát více

Vieira ukázal na Koláře, 400 milionů korun je však málo a Tvrdík bude po Nice žádat dvakrát více

Jak už po vítězném utkání s Karvinou a dalším čistém kontu Ondřeje Koláře prozradil Jindřich Trpišovský, první oficiální nabídka na pětadvacetiletou slávistickou jedničku již dorazila.

Podle informací Deníku Sport je jejím autorem klub, jenž sídlí na azurovém pobřeží jižní Francie, a sice čtyřnásobný mistr Ligue 1 OGC Nice.

Tým trénuje od léta 2018 třiačtyřicetiletý francouzský odborník Patrik Vieira, jenž je legendou Arsenalu a v trenérské kariéře již vedl junioru Manchesteru City či New York City.

Podle Sportu nabídka finančně přestáhla transfer Alexe Krále do Spartaku Moskva, který odešel do ruské Premier League za 310 milionů korun.

První návrh týmu, na jehož soupisce je i brazilský stoper Dante či dánský útočník Kasper Dolberg, se pohybuje okolo 15 milionů eur, což je zhruba 400 milionů korun.

Předseda sešívaného představenstva Jaroslav Tvrdík však zastává názor, že je to málo. "Nabídku začnu seriózně studovat tak na dvojnásobku té, co přichází," informoval na svém Twitteru.

Pokud by na jeho slova došlo, exliberecký strážce svatyně by mohl vyjít až na astronomických 800 milionů korun, čímž by jasně překonal přestup osmnáct let starý přesun Tomáše Rosického ze Sparty do Dortmundu, který tehdy za "malého Mozarta" vysázel na letenský stůl okolo půl miliardy korun.

S odchodem Koláře by mohla nadejít chvíle pro osmnáctiletou naději Jakuba Markoviče. Ten už si v rozjeté sezoně připsal jeden start proti Klokanům a hned se uvedl čistým kontem. Nulu pa vychytal i během devadesáti minut v MOL Cupu proti Vyšehradu.