Na Bazaly se znovu vrátí fotbalový ruch. Jak se s modernizovaným stadionem naloží?

Na Bazaly se znovu vrátí fotbalový ruch. Jak se s modernizovaným stadionem naloží?
OBSAHUJE VIDEO

Zhruba rok a půl trvající přestavba fotbalového areálu Bazaly v Ostravě dospěla ke svému konci. Modernizovaný areál však nebude sloužit účelům A-týmu tamního Baníku, ale především mladým hráčům Regionální fotbalové akademii Moravskoslezského kraje. Kromě hlavního hřiště jim bude v areálu hřiště k dispozici hned několik dalších prostorů pro rozvoj.

Součástí areálu je totiž kromě výše zmíněné zatravněné plochy také umělé hřiště, tělocvična, běžecká dráha posilovna, šatny a prostor pro regeneraci. Z částky za rekonstrukci ve výši 320 milionů korun zaplatilo 220 milionů korun město Ostrava, 70 milionů Moravskoslezský kraj a zbytek investor v podobě společnosti Vítkovice Aréna, která se rovnou stane provozovatelem celého objektu.

Na slavnostním otevření nových Bazal byl přítoměn i primátor města Ostrava Tomáš Macura. „Legendární Bazaly zůstávají fotbalové. Po dokončené rekonstrukci v nich najdou prostor pro trénování i měření sil mladí hráči. Snižujeme tímto významně deficit tréninkových ploch ve městě a podporou vzniku fotbalové akademie otevíráme novou kapitolu v přípravě mladých fotbalistů v Ostravě. Věřím, že tato investice přispěje k tomu, že se Ostrava znovu stane vyhlášenou líhní talentů pro celý český fotbal, že na Bazalech vyrostou noví velcí hráči a že se i Baník Ostrava dočká znovu po letech mistrovského titulu,“ prohlásil k otevření staronového sportoviště Macura.

„V první řadě je velmi dobrou zprávou, že Bazaly zůstaly nadále zachovány pro fotbal a že zde vznikl areál, který je kromě jiného určen i široké veřejnosti. Pro budoucnost fotbalu v Ostravě je velmi důležitý i fakt, že na Bazalech najde své útočiště Regionální fotbalová akademie. A samozřejmě lze kvitovat i skutečnost, že se na toto místo po čase konečně vrátí alespoň část Baníku. Otevřením areálu na Bazalech udělal fotbal v Ostravě rozhodně velký krok kupředu,“ doplnil ho výkonný ředitel ostravského klubu Michal Bělák.

Zveřejněn byl i odhad nákladů na provoz celého areálu. Roční náklady na provoz by se měly pohybovat kolem 14 milionů korun, z čehož by mělo příští rok hradit necelou polovinu město a zbytek Regionální fotbalová akademie Moravskoslezského kraje a akademie Baníku Ostrava. Částkou 3 miliony korun přispěje také Fotbalová asociace České republiky.