Stanciu? Hušbauer? Ne, ne. Nejlepší střelou ze všech slávistů momentálně disponuje Provod

Stanciu? Hušbauer? Ne, ne. Nejlepší střelou ze všech slávistů momentálně disponuje Provod

Třiadvacetiletý záložní Lukáš Provod je ve Slavii zapůjčen z Dynama České Budějovice, za které nastoupil v úvodu ročníku 2019/2020 do úvodních sedmi duelů a pak se přesunul do Edenu.

Ačkoliv se přesunul do metropole až v září, i tak už si bývalý hráč Baníku Sokolov zahrál za sešívané "S" ve třech soutěžích - dva žolíkovské starty zaznamenal v Lize mistrů, dvakrát se na trávníku objevil v domácím poháru a čtyři vystoupení si připsal ve Fortuna:lize, s tím, že dohromady strávnil na hřištích 136 minut čistého času s bilancí jednoho přesného zásahu.

Společně s Milanem Škodou byl trenérem Jindřichem Trpišovským chválen i po povinné výhře nad Karvinou a zdá se, že si ho exliberecký stratég oblíbil, s tím, že by mu mohl klidně dát šanci i ve třech zbývajících duelech do konce podzimní části, a sice proti Slovanu, Dortmundu a Českým Budějovicím. I když je otázkou, zda nemá Dynamo v hostovací smlouvě klauzuli o tom, že proti němu nastoupit nemůže...

"Myslím si, že nám jejich střídání pomohlo. Pro Milana to byla typologie zápasu, která mu seděla. Vtrhnul na hřiště jak velká voda, měl dobrý výběr místa, dobře pracoval i v meziprostoru. Stejně tak i Lukáš Provod, který má dar jít přes nohu do nebezpečných situací," ocenil mladíka šéf Koláře, Śevčíka, Coufala a spol.

A kromě těchto dispozic také pochválil jeho střelbu, kterou dal i nad Hušbauera či Stanciua. "Má i skvělé zakončení, momentálně disponuje asi nejlepší střelou ze všech hráčů, umí si navést míč do středu a uvolnit křídelní prostory," uzavřel na webu slavia.cz třiačtyřicetiletý odborník, jenž vede slávistickou družinu již necelé dva roky.