Shejbal je v Teplicích na odstřel. Kučera i Hejkal na něm nenechali nitku suchou...

Shejbal je v Teplicích na odstřel. Kučera i Hejkal na něm nenechali nitku suchou...

Pětadvacetiletý střední obránce severočeských Sklářů Jan Shejbal sice zasáhl v právě probíhající sezoně Fortuna:ligy do sedmnácti zápasů z osmnácti, nicméně pokud by na trávník vyběhl i v sobotu proti zlínským Ševcům, bylo by to překvapení.

Po neúspěšném víkendovém výjezdu na půdu Mladé Boleslavi byl totiž bývalý zadák Hradce rálové, Nitry či Pardubic kvůli dvojici hrubých chyb neúprosně kritizován. A to jak hráčskou kabinou, tak hlavním trenérem Stanislavem Hejkalem, jenž nikdy nechodí okolo horké kaše a na problémy poukazuje konkrétně.

"Udělali jsme takové chyby, které snad ani nepatří na ligové trávníky. Když inkasujete tři góly za dvě minuty, to se snad ani nedá hrát fotbal," neskrýval zklamání osmadvacetiletý středopolař Tomáš Kučera, jehož žlutomodrý soubor již čeká na triumf dlouhých sedm duelů.

Hlavní trenér Teplic byl ještě nesmlouvavější a podle svých slov uvažuje o tom, že chybujícího borce přesune ze stoperské pozice jinam. "Všichni víme, že soupeř tuhle přihrávku očekával, nechával tam pro ni koridor, aby nás nachytal. A my to uděláme během 20 vteřin dvakrát. Má to na své silnější levé noze a dvakrát jim to daruje. To byl vánoční dárek, to stoper nesmí udělat. Dobře, může se stát, že dostaneme gól po hrubé chybě, ale abychom to 10 sekund po rozehrání udělali znovu? Takže ano, vidím hlavní příčinu našeho neúspěchu ve dvou hrubkách Shejbala v jedné minutě, prostě to tak je, nebudeme se za nic schovávat. Musím se zamyslet, jestli má cenu pokračovat se Shejbalem na stoperu, jeho chyby se hromadí. Jednou je to pokutový kop, podruhé nepokryje útočníka ve vápně, teď tohle. Za posledních 5 zápasů máme pokaždé problémy se stopery," smutnil bývalý sparťanský asistent, jenž oslaví přesně za měsíc padesátiny.

S teplických obránců letos zasáhli do prvoligového dění taé Mamel Royo, Čmovš, Jeřábe, Paradin, Nazarov, Vondráše a Knapík.