Dočkal začíná být optimistou: Je to víc pozitivní, než jsme si mysleli, všichni kolem mě jsou spokojení

Dočkal začíná být optimistou: Je to víc pozitivní, než jsme si mysleli, všichni kolem mě jsou spokojení

Návrat Bořka Dočkala na zelené trávníky? Vypadá to nadějně! Trenér reprezentace Jaroslav Šilhavý věří, že by se kapitán nároďáku mohl dát do kupy ještě před evropským šampionátem, který bude na programu v létě. Po dvou operacích achilovky je však lídr Sparty stále mezi marody a prochází rekonvalescencí.

„Momentálně odškrtáván spoustu povinností, které je k návratu na trávník třeba zvládnout. Proti předpokladům jsem trochu dál, než jsme počítali. Moje zdraví teď vypadá nadějně,“ navnadil fanoušky s tím, že by mohl stihnout část zimní přípravy.

Na druhou stranu nehodlá nic uspěchat a termín svého návratu neříká. „Musíme být ve vyjádřeních opatrní. V hlavě svůj cíl mám a doufám, že se k němu dopracuji," pokračoval Dočkal.

Hráč, který má za sebou angažmá v zámořské MLS nebo v Číně se už začíná připravovat venku a pomalu si troufá na míč. Že by však směřoval všechno k EURO, to se říci nedá. "Šampionát je pro mě daleko. Samozřejmě je velkou motivací, ale moje priorita teď je, abych byl zdravý pro klub. Cítím vůči němu určitý dluh," prozradil slávistický odchovanec.

Do Sparty se z Číny vrátil začátkem letošního roku, ale v dresu Pražanů toho moc neodehrál. Naposledy rudý dres oblékl 9. března…

„Poprvé během kariéry jsem vypadl na tak dlouhou dobu. Myšlenky mi samozřejmě létaly nahoru a dolů, ale ne že bych nemohl usnout a brečel pod polštář... Druhá operace byla nevyhnutelná. Po ní se mi ulevilo, že po dlouhých měsících je zásadní otázka vyřešená," dodal 31letý středopolař.