Barca si vyhlédla ofenzivní eso, které řádně provětralo Slavii

Barca si vyhlédla ofenzivní eso, které řádně provětralo Slavii

Hvězda milánského Interu Lautaro Martinez dost možná brzy změní dres. Argentinský reprezentant, o jehož kvalitách se na vlastní kůži mohli přesvědčit i fanoušci pražské Slavie, je v hledáčku dalšího celku, se kterým v letošním ročníku Ligy mistrů už změřil síly. Řeč je o Barceloně.

Lautaro v minulém týdnu v Edenu spolu s Lukakuem řádně větrali defenzivu sešívaných, která nakonec třikrát kapitulovala. Ostatně aby ne, když si s rychlonohým forvardem zadáci červenobílých často nevěděli rady.

I tímto výkonem si tak střelec, který v argentinské reprezentaci hraje například na úkor Sergia Agüera, dost možná řekl o skříňku v kabině Blaugranas.

V kádru španělského giganta je sice hlavně v ofenzivně obrovská konkurence, ale Lautaro by se v ní ztratit nemusel. Lionel Messi má místo v kádru jisté. K němu alternují Ousmane Dembélé případně Antoine Griezmann, ale ani u jednoho to nejsou žádné super výkony. A třetím do party je Luis Suárez.

Ten sice hraje pravidelně, ale už není nejmladší a hlavně se mluví o tom, že by tato sezona v jeho podání mohla být v Barceloně poslední. A právě to se na Nou Campu řeší. Lautaro by se měl stát jeho nástupcem. Za jeho služby by měla Barca podle Don Balon zaplatit 70 milionů eur a k tomu přihodit záložníka Artura Vidala.

V letošním ročníku Serie A už dal Lautaro ve 14 zápasech krásných osm branek a i díky němu veden Inter tabulku před Juventusem.