Kdo by měl nahradit Ramose v Realu?

Kdo by měl nahradit Ramose v Realu?

Na San Bernabéu zažívají výrazně vydařenější sezonu, než oproti loňskému roku. V Lize mistrů to zpočátku taková sláva nebyla, ale i tam začal bílý balet nakonec sbírat body. Přesto to není žádná suverénní jízda. V LaLize královský klub vyhrál jen devět ze čtrnácti zápasů. I proto se mluví o posilách.

Přestože má tým kouče Zinedina Zidana po Bilbau s jedenácti inkasovanými brankami druhou nejlepší defenzivu ve španělské nejvyšší soutěži, přetřásá se právě obrana. Důvodem je fakt, že Sergio Ramos už není nejmladší a byť stále patří k pilířům sestavy a zvládá krom obranných povinností i ty útočné, na San Bernabéu musí chtě nechtě hledat jeho nástupce.

A kdo by se jím mohl stát. Zadák italské Neapole Kalidou Koulibaly. Senegalský reprezentant patří dlouhodobě k tomu nejlepšímu, co lze v kádru SSC nalézt. O jeho služby stála řada předních evropských klubů již několikrát v minulosti, ale k přesunu nikdy nedošlo.

Nyní to zkusí Los Blancos. Jejich snaze nahrávají i bídné výkony italského celku, který již osm zápas v řadě nepoznal, jak chutná vítězství a v tabulce Serie A se na vedoucí Inter dívá s hrozivým sedmnáctibodovým mankem.

Koulibaly v této sezoně naskočil do dvanácti ligových mačů, a i díky němu se může Neapol v domácím prostředí pyšnit velmi slušnou defenzivou. V sedmi duelech inkasovala jen šest branek. V tomto ohledu na tom žádný jiný celek v Serii A není lépe.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.