Barcelona si patrně našla nového kouče, on sám potvrzuje zájem

Barcelona si patrně našla nového kouče, on sám potvrzuje zájem

Zprávy ohledně avizovaných změn na trenérské lavičce Barcelony dostávají opět o něco reálnější podobu, když jeden z předních kandidátů přiznal zájem o tuto pozici.

Ronald Koeman je mužem, který stojí na cestě za znovuzrozením nizozemské reprezentace. Ta si za poslední dva roky i kvůli chybějící účasti na MS 2018 prošla renovací, během níž bylo důležité vsadit na ty správné mladé hráče. Vrchnímu kormidelníkovi se to však podařilo, čímž vzbudil zájem evropské smetánky.

Jedním z předních klubů, jež o šestapadesátiletého kouče měly projevit zájem, je rovněž Barcelona, kterou doposud vede medii a fanoušky často kritizovaný trenér Ernesto Valverde. Katalánský celek sice zatím vládne tabulce nejvyšší španělské soutěže, ovšem jeho výkony zejména na venkovních hřištích častokrát bijí na poplach.

S materiálem, jaký se v sestavě nachází, by se určitě dalo naložit lépe.  Ronald Koeman by mohl mít tu příležitost tak učinit, nejdříve však až v sezoně 2020/21, kdy bude uvolněn ze svých služeb u národního týmu.

„Připojení se k Barceloně je určitě možné, musíme ale počkat na konec EURA 2020,“ odhalil Koeman pro deník Marca. „Prozatím si tu možnost necháváme otevřenou, není vhodné mluvit o podobných nabídkách, pokud máte práci jinde,“ upřesňoval zkušený lodivod, jenž má za sebou práci například v Evertonu, Southamptonu, Feyenoordu nebo Valencii.