Nám bohužel sportovní forma klesla, ale fanoušci si ji drží, chválí sešívanou obec Trpišovský

Nám bohužel sportovní forma klesla, ale fanoušci si ji drží, chválí sešívanou obec Trpišovský
OBSAHUJE VIDEO

V páteční předehrávce devatenáctého kola zavane prvoligové dění domácího suveréna pod Ještěd. Od 19:30 se Slavia představí na stadionu U Nisy proti domácímu Slovanu Liberec, který by rád operoval v první polovině tabulky, k čemuž mu v tuto chvíli chybí dva body.

Jindřich Trpišovský tamní prostředí velice dobře zná, neboť se do hlavního města vrátil právě ze severu Čech. "V Liberci je to vždycky náročný zápas. Navíc v tomhle ročním období. V půl osmé večer tam bude určitě zima a hřiště už bude mít něco za sebou, sami s tím máme zkušenosti. Bude to náročné po všech stránkách. I pokud jsme zápasy v Liberci historicky zvládli, tak nikdy nepadalo mnoho gólů. Je sice dobře, že jich moc nedostáváme, ale moc jich zároveň ani nedáváme. Velký tlak na míč, velký tlak obecně na prostor, ve kterých se nachází míč – o tom jsou tyhle zápasy. Liberec je doma o hodně silnější než venku, a navíc má daleko lepší formu než na začátku sezony," pochválil soubor Pavla Hoftycha šéf Stanciua, Hušbauera, Zeleného a spol., jehož slova vyšla na webu slavia.cz.

Pro devátý celek Fortuna:ligy má jen slova chvály. "Tento podzim už je vidět rukopis Pavla Hoftycha, ale naturel hráčů, kteří přichází, je stále stejný. Navíc je tam spoustu hráčů, kteří už tam jsou alespoň tři sezony. Kostra týmu se moc nemění, je stejná. Pokud se tam nějací noví hráči objeví, ihned absorbují to, co ten tým nabízí. Hrají agresivně. Hrají spoustu míčů do útočníků a je jedno, jestli je to Petar Musa, nebo Honza Kuchta. Dávají doma tím pádem spoustu gólů," varoval úspěšný trenér slavného "S" z Vršovic, jenž doufá v podporu fanoušků i na severu země. "Konec roku je sice pro všechny komplikovaný, ale oni za námi i tak jezdí všude. Mluvím o tom často, jak nám významně pomáhají. Po Evropě to z nás vyžene zklamání. Vidíte lidi a chcete se hned okamžitě předvést. Nám klesla bohužel sportovní forma, ale fanoušci si ji drží. Všichni kluci vám potvrdí, že jim fandění vlévá novou krev do žil. Je to pro nás obrovsky důležité," doplnil.

Podobně je na tom také krajní bek Vladimír Coufal, jenž za Liberec odehrál spoustu zápasů. "Očekávám to, co vždy, když tam jedeme. Bojovný výkon, kterým na nás budou chtít vletět a ukopat nás. Je tam navíc náročný terén, obrovská zima. Je to těžký zápas se vším všudy, který musíme zvládnout. Liberec stále těží z toho, co tam zavedl náš současný realizační tým. Teď se to trochu mění, ale určité principy tam stále zůstávají. Pokud bychom i po tomto utkání udrželi náskok 11 bodů, který máme na Plzeň, nebo bychom náskok dokonce navýšili, bylo by to úžasné. Uděláme pro to všechno. Sice zápas není dán úplně na šťastný termín, ale věřím, že stejně jako nás fanoušci podporují celou sezonu, tak si najdou cestu i do mrazivého Liberce a přijedou nás podpořit v co možná největším počtu. Vždy tam vytvoří skvělou kulisu. Už jako hráč Liberce jsem se na utkání vždy obrovsky těšil," uzavřel zadák lídra ligy, jehož stanovisko vyšlo na slavia.cz.