Soluň se zdá být pro Stocha zakletá, v poslední době se exslávista nevešel ani na lavičku

Soluň se zdá být pro Stocha zakletá, v poslední době se exslávista nevešel ani na lavičku

Zatímco minulý soutěžní ročník zakončil ostřílený slovenský záložník Miroslav Stoch českým titulem, letošní sezona je pro něj v barvách Paoku Souň zakletá až hororová.

Po příchodu do řeckého prostředí, v němž působil již v letech 2013 a 2014, přitom překypoval nadšením, nicméně nynější realita je pro něj mnohem smutnější.

Zatímco Paok válí a v domácí Super League se bez jediné porážky a s nejvíce nastřílenými góly dělí o první příčku s Olympiakosem Pireus, samotný Stoch na tom má jen minimální zásluhu, protože téměř nehraje.

Celé utkání absolvoval pouze jedno a to ještě v letní přípravě proti Zwolle, pak se však vždy zjevil na hřišti maximálně na několik minut. Lepší pozici než hned osm středopolařů.

Větší prostor od portugalského kouče Abela Ferreiry dostal na přelomu října a listopadu, s tím, že si ve třech duelech řecké ligy připsal třiasedmdesát, třiašedesát a pětačtyřicet minut (aktuálně je na 183 odehraných minutách a jedné žluté kartě, což je oproti dvanácti vstřeleným brankám z minulé sezony velký rozdíl).

Protože se však jeho vytížení opět snižovalo a on se do statistik nezapsal ani vstřeleným gólem, ani brankovou asistencí, ze sestavy opěšt vypadl a následující tři kola se ho znovu netýkaly a nebyl k zápasům ani nominován.

I kvůli klubové situaci přišel drobný třicetiletý fotbalista s minulostí v Chelsea či Fenerbahce o místo ve slovenském národním týmu Pavla Hapala a naposledy byl součástí reprezentace před půl rokem.

Do konce kalendářního roku 2019 čekají Paok ještě čtyři soutěžní vystoupení proti Xanthi, Panaitolikosu, Panioniosu a Atromitosu. Pokud v nich zkušený štírek s cenovkou 1,5 milionu eur neudělá výraznější stopu, velmi reálné může být již zimní hostování jinde...