Liverpool sestřelil Everton, Mourinho si z Old Trafford body neodvezl

Liverpool ani v patnáctém kole nezaváhal a doma rozstřílel Everton poměrem 5:2. Vítězství slaví i Manchester City či Leicester, kterému znovu tři body vystřelil Jamie Vardy. A klidnější může být Ole Gunnar Solskjaer, jenž ve šlágru kola porazil svého předchůdce Josého Mourinha.

Manchester City v Burnley nezaváhal. Už po sedmi minutách šikovnou tečí otevřel skóre Gabriel Jesus, pomezní rozhodčí mu ale kvůli ofsajdovému postavení po právu branku odebral. Jesus se tak dočkal o pár minut později, kdy míč nádherným obstřelem poslal za Popea.

Druhé branky se dočkal v úvodu druhé půle, kdy mu míč parádně přichystal Bernardo Silva. Další nádhernou střelou překonal bezmocného domácího gólmana Rodri a v závěru se dočkal i střídající Mahrez, jemuž znovu přihrával Bernardo Silva. Po dvou minutách si čestný úspěch připsali i domácí, trefa Bradyho už ale na dělbě bodů nic nezměnila.

O den později se do akce dostaly další velkokluby bojující o evropské poháry. Chelsea zvládla souboj s Aston Villou, jedním gólem k tomu přispěl i navrátivší Tammy Abraham, jenž tak překonal tým, kterému loni skvělými střeleckými výkony pomohl do Premier League.

Znovu slaví i Leicester a opět k tomu přispěl Jamie Vardy, který v 55. minutě proměnil pokutový kop a trefil se tak již v sedmém utkání v řadě.

Šlágrem kola byl souboj Manchesteru United a Tottenhamu. José Mourinho se poprvé od svého vyhazovu vrátil na Old Trafford a už v sedmé minutě sledoval své bývalé svěřence, jak slaví úvodní gól střetnutí.

Rashford překvapil Gazzanigu dělovkou k bližší tyči a United šli do vedení. Gazzaniga následně zlikvidoval ránu Jamese a velké problémy mu nadělala parádní střela Rashforda, jenž skončila na horní tyči. Z ničeho tak udeřili hosté. Aurier míč do branky ještě nedostal, Alli se ale prvním dotekem fantasticky uvolnil a následně překonal De Geu.

V úvodu druhé půle se ale United znovu dostali do vedení. Faulovaný Rashford se postavil k penaltě a tu s přehledem proměnil. Na tento gól už hosté reagovat nedokázali a Manchester United si tak před manchesterským derby zvedl výrazně sebevědomí.

Anglickou nadvládu potvrdil Liverpool, v Merseyside derby i bez ofenzivního dua Firmino - Salah rozstřílel Everton 5:2. Příležitost dostali Divock Origi a Xherdan Shaqiri. Švýcarský záložník nastoupil v základní sestavě v lize poprvé od 30. ledna a ihned se střelecky prosadil, když mu v 17. minutě krásnou průnikovou přihrávku poslal Mané.

Ten asistoval již u prvního gólu Divocka Origiho z šesté minuty. Keane sice brzy dokázal snížit, ale už za dalších deset minut slavili domácí, když se parádně do míče opřel opět Origi. Na třígólový náskok upravil Mané a domácím nemusela vadit ani trefa Richarlisona, která zápas přeci jen trochu zdramatizovala.

Liverpool si ale vítězství pohlídal, v poslední minutě zafungovala spolupráce dvou střídajících hráčů a po Firminově přihrávce skóroval i Georginio Wijnaldum. Merseyside derby tak nabídlo úžasných sedm branek a drtivé vítězství lídra anglické ligy.

Liverpool - Everton 5:2 (4:2)
Branky: 6. a 31. Origi, 17. Shaqiri, 45. Mané, 90. Wijnaldum - 21. Keane, 45+3. Richarlison