Hoftych o Slavii: Podle mě to snad ani není české mužstvo, už má velký evropský punc. I ona je ale porazitelná

Hoftych o Slavii: Podle mě to snad ani není české mužstvo, už má velký evropský punc. I ona je ale porazitelná

Aktuálně devátý Liberec už se třese na páteční předehrávku se Slavií, kterou hodlá potrápit. To vše i přesto, že byl sešívaný soubor naposledy na stadionu U Nisy pokořen přesně před čtyřmi lety.

"I Slavia je porazitelná, budeme se rvát, ale to se musí sejít opravdu všechno. Věřím, že máme šanci vyhrát, i když ji bereme jako favorita a top mužstvo ligy," pronesl na stránkách idnes.cz hlavní kouč severočeské družiny Pavel Hoftych.

Přehled o sešívané síle má. "Slavii sledují na podzim asi všichni fotbaloví fanoušci, Liberečáci možná ještě víc, protože hodně kluků i trenérů tady ve Slovanu ještě nedávno působilo. Je to tým, který má za sebou fantastický rok, získal titul, dostal se do skupiny Ligy mistrů, ve které odehrál nádherné zápasy s nejlepšími kluby Evropy. V české lize má na podzim jasnou dominanci, ještě neprohrál a inkasoval jen tři branky. Podle mě to není snad ani české mužstvo, ale má už velký evropský punc, takže bych to nazval tak, že nás v pátek čeká zápas úrovně evropského poháru," chválil nejbližšího protivníka šéf Musy, Potočného, Breiteho a spol., jehož slova vyšla na idnes.cz.

Kde vidí slabiny favorita? "Tím, jak hraje v lize dominantní fotbal, tak samozřejmě občas hraje obranu až na příliš vysoké riziko a pomáhá si brankářem Kolářem, který předvádí takovou tu neuerovskou roli libera. S míčem si až natolik věří jeden na jednoho, že můžou udělat chybu, toho bychom mohli využít a někdy jim utéct," doplnil idnes.cz citovaný šéf liberecké lavičky, jenž bude v pátek postrádat čtyřlístek Baluta, Kuchta, Oscar a Musa, který hostuje právě ze slavného "S".

Co vše povede k tomu, aby byl Slovan prvním týmem, který jasného lídra tabulky, jenž téměř neinkasuje, položí na lopatky? "Musí se sejít opravdu všechno do plusu. Musíme mít svůj den a doufat, že všichni hráči zrovna odehrají zápas na sto padesát procent, že my trenéři neuděláme žádnou chybu při sestavení základní sestavy, při stanovení taktiky, nebo při střídání. A také, že nám pomůžou diváci. V minulých domácích zápasech jsme dali hodně gólů, pět, čtyři, tři, tak věřím, že je to pro naše fanoušky dostatečně velké lákadlo, aby přišli. Možná si to ani neuvědomují, ale když spustí celý stadion ten svůj chorál ‚libe a libe a liberec‘, tak to cítíme všichni a hráče to neskutečně nabudí. Byli bychom samozřejmě rádi, kdyby jich přišlo co nejvíc stejně jako třeba proti Spartě a pomohli k tomu, abychom Slavii obrali o body. V jedenácti to možná dokážeme, ale s dvanáctým hráčem v zádech v podobě diváků to bude určitě snazší," uzavřel na idnes.cz bývalý stratég Českých Budějovic, Bohemians či Zlína, jenž pár let manažeroval ve Spartaku Trnava.