Zlatý míč dopadl opravdu těsně. Pro koho hlasoval samotný vítěz Lionel Messi?

Zlatý míč dopadl opravdu těsně. Pro koho hlasoval samotný vítěz Lionel Messi?

Lionel Messi vyhrál začátkem týdne svůj šestý míč a v historické tabulce se tak osamostatnil v čele. Favoritů bylo ale více, bez pochyby by nikoho nepřekvapilo, kdyby to vyhrál nějaký hráč Liverpoolu či Cristiano Ronaldo. Trofej však přistála v náruči argentinského velikána, pro koho však hlasoval sám Messi?

Ronaldo vyhrál s Portugalskem Ligu národů a s Juventusem Serii A, Messi pak exceloval ve španělské lize a měl i nejlepší individuální statistiky, oba se však v té největší soutěži, v Lize mistrů, museli sklonit Liverpoolu. Ten působil velmi týmově, přesto by se daly vypíchnout tři individuality - Virgil van Dijk, Mohamed Salah a Sadio Mané. Za zmínku pak určitě stojí i gólman Alisson Becker, jenž měl na zisku ušatého poháru nemalý podíl.

Rozhodovalo se tak o více kandidátech a nic nebylo předem jasné. Každý z výše zmíněných měl několik důvodů, proč by měl být držitelem Zlatého míče. Těsně tak vyhrál Lionel Messi, jenž už si trofej odnesl v letech 2009, 2010, 2011, 2012 a 2015. Sám Messi letos na Liverpool v semifinále Ligy mistrů narazil, jeho Barcelona sice doma vyhrála 3:0, z Anfield Road si však odvezla porážku 0:4 a do finále Ligy mistrů tak nepostoupila.

Možná právě proto, že poznal kvality Liverpoolu a na vlastní oči, hlasoval Messi pro Sadia Maného. "Dal jsem mu hlas, protože zažil skvělý rok s Liverpoolem. Ale bylo tam víc hráčů, kteří by si trofej zasloužili," prozradil Messi, který měl jako kapitán argentinské reprezentace hlasovací právo. 

Výsledek obrázku pro lionel messi ballon d or