Budeme muset trochu přitvrdit, doma umíme být hodně nechutný, varuje Slavii Nguyen

Budeme muset trochu přitvrdit, doma umíme být hodně nechutný, varuje Slavii Nguyen

Liberecký gólman Filip Nguyen patří mezi nejrespektovanější brankáře tuzemské prvoligové branže. V páteční předehrávce však nejspíš bude čelit největší síle za poslední dobu - na stadionu U Nisy se totiž představí mistrovská Slavia.

Lídr Fortuna:ligy inkasoval k tomuto datu jen tři branky, což je bilance, která na zdejší mapě velmi dlouho nebyla. "Je to neuvěřitelné číslo. Je to i díky Kolářovi. I když na něj někdy střely ani nejdou, spoustu situací vyřeší tím, že včas vyběhne. A když na něj něco jde, chytne to. Přitom on sám dostal jen dvě branky, protože v Opavě chytal Přéma Kovář. Takže Ondra dostal dva góly za více jak půlku sezony. To je opravdu neuvěřitelný. Je to skvělý gólman. Už jen podle toho, že ho chce někdo koupit za 400 milionů, což je víc, než kolik dali za Pera Čecha, si myslím, že kariéru by mohl mít klidně podobnou," zavěštila si severočeská jednička v interview pro sport.cz.

Sám svěřenec kouče Pavla Hoftycha už byl v minulosti se slavným "S" z Vršovic spojován. "Z mého pohledu to bylo hodně blízko. Kdyby Slavia chtěla, tak to dopadlo. Samozřejmě nevím, jaká byla realita a nemuselo to být vůbec tak, jak jsem si myslel. Možná to byl jen nějaký krok, aby na něj zatlačili, těžko říci. Nakonec se jim to i vyplatilo, protože Koly chytá celou sezonu fantasticky. Na peníze jsem rozhodně nekoukal, pro mě byla vždy důležitější sportovní stránka. Teď se dá jen spekulovat, co by se stalo, kdybych tam opravdu přišel. Jestli by se mně povedlo prosadit přes Kolyho nebo bych už půl roku seděl. Těžko říci. Beru to tak, že se stalo, co se stát mělo. Soustředím se spíš na budoucnost než minulost," pokračoval na sport.cz kolega Potočného, Breiteho, Baluty a spol.

Pokud Slavia Koláře prodá, spekulace o jeho přesunu na Sinobo Stadium se mohou opět vrátit. "Samozřejmě zápas se Slavií je sledovaný. Nejen z pohledu Slavie, ale určitě se na ní jako účastníka Ligy mistrů jezdí koukat spousta zahraničních klubů. Zaujmout a překvapit vlastně může jakýkoliv hráč z Liberce. Ale neberu to tak. Samozřejmě vždy chci podat ten nejlepší výkon a jestli někoho zaujmu, bude to jen plus," doplnil na sport.cz.

A co páteční střet? Respekt budí nejen defenziva, ale i ofenzivní statistiky, minimálně na domácích kolbištích. "Jsme si vědomi síly Slavie a máme respekt. Na druhou stranu U Nisy se nám docela daří. Posledně v nadstavbě to bylo 0:0, předtím jsme s ní prohráli 0:1. Tady jim těch gólů moc nepadá. Zápasy se Slavií či se Spartou tady mají vždy grády. Myslím si, že to bude hodně tvrdý zápas. Je jasný, že nemůžeme nechat Slavii hrát fotbal jen tak na pohodu. Budeme muset trochu přitvrdit, aby věděli, kdo je tady doma a že odsud se body jen tak nevozí. Myslím, že doma umíme být hodně nechutný. Soupeři nakopeme nebo ho uběháme. Což ale Slavii asi vadit nebude, když přeběhala v Lize mistrů všechny týmy. Určitě to bude hodně soubojový a běhavý zápas. Věřím, že s vítězným koncem pro nás," uzavřel na sport.cz Ngyuen, jehož chlebodárce však bude postrádat čtyřlístek Baluta, Oscar, Musa a Kuchta, který je na severu Čech zapůjčen právě ze Slavie.