Ljungberg hájí špatný Arsenal: Nervozita na tribunách může hráče ovlivnit, jsou to lidské bytosti, cítí tlak

Ljungberg hájí špatný Arsenal: Nervozita na tribunách může hráče ovlivnit, jsou to lidské bytosti, cítí tlak

Leno, Luiz, Aubameyang, Lacazette a spol. již čekají v Premier League na tříbodový zisk od startu října a výhru již tým Gunners neokusil devět soutěžních duelů v řadě, což je alarmující.

Desátý celek anglické ligy, který má stejně bodů jako jedenáctý Newcastle, zatím nezvedl ani nový švédský manažer Fredrik Ljungberg, jenž přišel k áčku z juniorky před pár dny a po remíze na půdě Norwiche si připsal domácí porážku s Brightonem.

Podobně špatnou bilanci měla slavná londýnská značka naposledy v roce 1977. "Hráčům chybí sebevědomí. V prvním poločase se báli dostat míč a něco s ním udělat, neustále jenom postávali. To je něco, o čem si potřebujeme promluvit. Potřebují vyhrát, potřebujeme utrhnout vítězství a to nám sebevědomí zase dodá. Mají na to, ukázali to v úvodu druhého poločasu a dvacet minut hráli velmi dobře. Po domácí porážce se to říká hodně těžko, ale v průběhu těch dvaceti minut to byl velmi dobrý výkon," snažil se hledat pozitiva webem eurofotbal.cz citovaný nástupce Unaie Emeryho, jenž skončil po domácí porážce s Eintrachtem.

V pondělí bude možnost nápravy na hřišti West Hamu United, který je na patnáctém místě. "Nikdy to není snadné, když propustíte manažera a nevěříte si. V Norwichi jsme začali opravdu dobře, stejně tak jako ve čtvrtej v úvodu druhé půle a já si byl jistý, že vyhrajeme a od tohoto duelu se odrazíme. Je těžké to přijmout, ovšem nadále se musíme snažit ze všech sil," burcoval celý kádr švédský odborník, jehož slova vyšla na portálu eurofotbal.cz.

Klima v šatně Arsenalu před londýnským derby však nebude kdovíjaké. Nehledě na nespokojené fanoušky, kteří čekají velmi dlouho na titul a na střed tabulky nejsou zvyklí. "Je pochopitelné, že nervozita na tribunách může ovlivnit samotné hráče a je úplně jedno, jakou kvalitou disponujete. Jsou to lidské bytosti, stejně jako všichni ostatní, chtějí hrát dobře a cítí tlak. To je něco, na čem musíme zapracovat a hodně by nám pomohla výhra," uzavřel na eurofotbal.cz dvaačtyřicetiletý ouč, jenž hrál za Arsenal v letech 1998 - 2007 a poté si ještě vyzkoušel angažmá v Celtiku, Chicagu Fire či Seattlu Sounders.