Věřím, že ještě nějaká trenérská nabídka přijde, neztrácí naději Siegl

Věřím, že ještě nějaká trenérská nabídka přijde, neztrácí naději Siegl

Padesátiletý internacionál s jedenácti domácími tituly Horst Siegl v tomto týdnu pokřtil na Vinohradech svou knižní autobiografii "Pozor, pálí Sigi!", kterou sepsal společně s novinářem Stanislavem Sigmundem.

Někdejší reprezentant s dlouhou a úspěšnou minulostí ve Spartě tak napodobil například bývalého spoluhráče Tomáše Řepku, jenž už do světa vypustil hned čtyři tituly a ten další nepochybně vyjde po jeho návratu z vězení.

Na vydavatelskou cestu se však po jeho vzoru nevydá. Předvánoční kniha bude premiérou i derniérou. "Tohle je má první zároveň poslední knížka," usmíval se bývalý asistent Sparty, Baniyasu či Slovanu Bratislava, jehož slova vyšla v Deníku Sport.

Mezi kmotry se objevila sportovní i společenské jména včetně Jakuba Koháka, Sagvana Tofiho, Ivana Haška, Antonína Panenky, Ladislava Vízka, Vladimíra Šmicera, Pavla Kuky či Martina Frýdka.

Právě jeho letenské "dvojče", jehož syn je současným kapitánem Sparty, si do svého kamaráda rýpl. "Tohle bych do tebe nikdy neřekl, vždyť tys nechtěl podepisovat ani kartičky a kalendáře a najednou sepíšeš knihu," pronesl na serveru iSport.cz padesátiletý trenér, jenž se pohybuje v nižších soutěžích.

A co bude dál? ten, jenž střílel góly také za Most nebo Příbram, je v současnosti expertem televizní stanice o2 Sport a provozuje svůj Sigi Team, který se po republice účastní exhibičních duelů.

Exútočník Kaiserslauternu, v němž se ovšem před třiadvaceti lety příliš neprosadil, se však stále nevzdal ani svých trenérských snů. "Věřím, že ještě nějaká trenérská nabídka přijde," uzavřel na stránkách Sportu Siegl.