Vindheim: Boleslav i Baník potřebujeme zvládnout, abychom byli na pohárových pozicích

Vindheim: Boleslav i Baník potřebujeme zvládnout, abychom byli na pohárových pozicích

Na Spartu čekají poslední dva zápasy podzimní části sezony, které určí, na jakém místě tabulky jindy ambiciózní klub přezimuje. Hlavním cílem je získat co nejvíce bodů, podpořit sebevědomí a zajistit si pohárové příčky.

Ihned v neděli od 17 hodin čeká na Spartu domácí utkání s nevyzpytatelnou Boleslaví, která jen v rámci několika posledních zápasů ukázala, že když chce, umí se namotivovat na ty nejlepší celky. Její sílu poznal jak Baník, tak i třeba Plzeň.

„Uvědomujeme si důležitost toho zápasu, protože se jedná o tým, který se nachází před námi. Když vyhrajeme, tak se na něj dotáhneme,“ uvedl na adresu současného třetího mužstva tabulky Ladislav Krejčí.

„Před koncem sezony na nás čekají dvě utkání proti týmům, které se bodově nachází poblíž nás. Všechny takové zápasy mají hodnotu šesti bodů a my je potřebujeme zvládnout, abychom zůstali v bojích o pozice zajišťující poháry,“ asistoval Andreas Vindheim.

Sparta naposledy prohrála venku s Plzní. Od té doby zažívá v rámci této sezony zatím nejlepší sérii, která čítá osm zápasů bez prohry (5 vítězství a 3 remízy). Pro hráče trenéra Jílka bude důležité v nastoleném tempu pokračovat.

„Určitě je dobře, že od naší poslední prohry uplynul už nějaký čas. Prožíváme vcelku dobré období. Poslední domácí zápas před Vánoci chceme zvládnout vítězně a vytvořit tak větší tlak na mužstva okolo nás,“ dodával Vindheim.