Sparta přejela Mladou Boleslav a posunula se na třetí místo, neporazitelnost Budějovic pokračuje

Klokani pouhá dvě kola před koncem podzimní části zaznamenávají svou první domácí porážku. Postaral se o ni překvapivě Baník, jemuž se na venkovních hřištích normálně nedaří. Slavia pokračuje v dokonalém tažení, které korunovala třemi góly na půdě Liberce.

„S Opavou jsme ztratili body a ty teď budeme hledat u Bohemky,“ nechal se slyšet v týdnu trenér Páník, který litoval neproměněných šancí během svého posledního utkání. Daná slova si vzali jeho svěřenci vážně k srdci a ve druhém poločase dvěma góly přerušili dobrou šňůru hráčů z Ďolíčku. Ti nenašli odpověď na branky Diopa s Kuzmanovičem.

Podruhé v sezoně prohráli fotbalisté Liberce s pražskou Slavií. Tentokrát si nedokázali pohlídat úvod utkání, během něhož družina trenéra Trpišovského dvakrát udeřila. Před odchodem do kabin mohl být rozdíl dokonce třígólový, k tomu by ovšem Souček potřeboval proměnit pokutový kop. Definitivní pojistka přišla v 73. minutě, kdy se prosadil Ševčík a stanovil výsledek na celkových 3:0.

Sobotní odpoledne proti sobě postavilo Teplice a Zlín. Domácí udeřili krátce po změně stran, kdy je do vedení poslal Řezníček. Ševci dokázali odpovědět v 72. minutě zásluhou Fantiše, ale jen o chvíli později vrátil Teplicím náskok Knapík. Opava na své půdě přivítala Jablonec. Také na této adrese byli fanoušci svědky branek až ve druhém poločase. Tu první si připsal Doležal. Na druhé straně se podařilo skórovat Žídkovi, ale vedení vrátil severočeskému klubu Holík.

Plzeň hlásí další bodovou ztrátu a pod koučem Pavlem Vrbou se nebezpečně houpe křeslo. Na půdě Slovácka západočeský klub nedokázal uspět a náskok Slavie v čele tabulky se tak zvýšil o další tři body. Skóre otevřel již v sedmé minutě Reinberk. Krátce před koncem první půle dokázal srovnat Krmenčík, ale po změně stran vrátil domácím vedení Hellebrand.

Poslední Karviná na své půdě přivítala Olomouc, která by taktéž třemi body nepohrdla. Oba kluby se ale nakonec rozešly smírně po remíze 1:1. Na trefu Gonzaleze z první půli dokázal po změně stran zareagovat domácí Lingr. Karviná tak o skóre přeskočila Příbram, která neuspěla v Českých Budějovicích. Tam se o branky postarali Ledecký a Havel a natáhli tak úspěšnou šňůru jihočeského klubu.

Pražská Sparta si to s Boleslaví rozdala doma o třetí místo v tabulce a nakonec ho získala. Již ve třetí minutě se střelecky prosadil Sáček, kterého jen o pět minut později napodobil Hašek. Před změnou stran snížil Budínský a ve druhém poločasu se podařilo srovnat Buchovi. Radost středočeského klubu však utlumil o minutu později Kanga. Sparta pak zvýšila svůj náskok zásluhou Tetteha a na konečných 5:2 upravil vlastní brankou Hubínek.

FORTUNA:LIGA, 19. kolo:

Bohemians Praha 1905 - Baník Ostrava 0:2 (0:0)
Branky: 57. Diop, 82. Kuzmanovič. Rozhodčí: Cieslar - Moláček, Vitner - Ardeleanu (video). ŽK: Fillo (Ostrava). Diváci: 4012.
Bohemians: Le Giang - Köstl, Hůlka, Krch - Havel, Vacek (58. Vaníček), Jindřišek (79. Keita), Hronek, Podaný - Ugwu (88. Nečas), Vodháněl. Trenér: Klusáček.
Ostrava: Laštůvka - Fillo, J. Pokorný, Stronati, Fleišman - Reiter (66. Procházka), Jirásek, Hrubý, Granečný (51. De Azevedo) - Kuzmanovič, Diop (90. Šindelář). Trenér: Páník.

Slovan Liberec - Slavia Praha 0:3 (0:2)
Branky: 8. Škoda, 23. Traoré, 73. Ševčík. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Kotík - Berka (video). ŽK: Hybš, Potočný, Mikula, Čech (trenér brankářů), Karafiát, Fukala (všichni Liberec). Diváci: 5326.
Liberec: Nguyen - Fukala, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Mikula, Mara (79. Ju Kang-hjon) - Malinský (90. Gembický), Breite, Pešek (85. Dordič) - Potočný. Trenér: Hoftych.
Slavia: Kolář - Coufal, Takács, Kúdela, Bořil - Souček - Ševčík, Traoré (78. Provod), Stanciu, Olayinka (64. Masopust) - Škoda (70. Van Buren). Trenér: Trpišovský.

SFC Opava - FK Jablonec 1:1 (0:0)
Branky: 70. Žídek - 49. Doležal, 82. Pleštil. Rozhodčí: Dubravský - Horák, Poživil. ŽK: Svozil, Šulc, Souček - Kubista, Jovovič. Diváci: 2512.
Opava: Fendrich - Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek - Řezníček (58. Jursa), Souček - Sus (58. Schaffartzik), Šulc, Mondek (86. Stáňa) - Dedič. Trenér: Balcárek.
Jablonec: Hrubý - Holík, Jugas, Břečka, Krob - Jovovič (86. Pilík), Kubista, Považanec (90.+1 Plechatý), Sýkora - Chramosta (79. Pleštil), Doležal. Trenér: Rada.

FK Teplice - Fastav Zlín 2:1 (0:0)
Branky: 46. Řezníček, 74. Knapík - 71. Fantiš. Rozhodčí: Denev - Blažej, Koval. ŽK: Nazarov, Grigar - Fantiš. Diváci: 1524.
Teplice: Grigar - Knapík, Čmovš, Shejbal, Hyčka (46. Radosta) - Nazarov (69. Kodeš), Kučera, Žitný, P. Mareš - Řezníček, J. Mareš (90.+2 Moulis). Trenér: Hejkal.
Zlín: Rakovan - Cedidla, Buchta, Hnaníček (90. Železník) - Matejov (83. Čanturišvili), Hlinka, Jiráček, Bartošák - Poznar (65. Janetzký), Wágner, Fantiš. Trenér: Kameník.

1. FC Slovácko - Viktoria Plzeň 2:1 (1:1)
Branky: 6. Reinberk, 83. Hellebrand - 43. Krmenčík. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Myška - Machálek (video). ŽK: Divíšek, Petržela - Čermák, Kalvach. Diváci: 4432.
Slovácko: Trmal - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Divíšek - Havlík, Daníček (46. Sadílek) - Petržela (78. Kalabiška), Dvořák (79. Hellebrand), Navrátil - Zajíc. Trenér: Svědík.
Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Kovařík - Hořava (87. Beauguel), Kalvach - Kopic, Čermák (66. Janošek), Hloušek - Krmenčík (79. Chorý). Trenér: Vrba.

Dynamo České Budějovice - 1. FK Příbram 2:0 (1:0)
Branky: 9. Ledecký, 50. Havel. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch. ŽK: Ledecký, Sivok - Šimek, Petrák. Diváci: 4114.
České Budějovice: Drobný - Čolič, Havel, Sivok, Novák - Čavoš, Havelka - Mršič (77. Ekpai), Javorek, Schranz (85. Táborský) - Ledecký (68. Brandner). Trenér: Horejš.
Příbram: Kočí - Tregler, Kodr, Šimek, Cmiljanovič - Polidar, Petrák, Květ (64. Alvir), Antwi (46. Zeman) - Rezek. Slepička (80. Stuparevič). Trenér: Nádvorník.

MFK Karviná - Sigma Olomouc 1:1 (0:1)
Branky: 73. Lingr - 32. González. Rozhodčí: Pechanec - Šimáček, Ratajová. ŽK: Bukata, Smrž - Vepřek, Houska, Beneš. Diváci: 2487.
Karviná: Pastornický - Krivák (56. Hanousek), Dreksa (10. Bukata), Rundič, Čonka - Smrž, Janečka - Ba Loua, Vukadinovič, Lingr - Petráň (71. Petkov). Trenér: Jarábek.
Olomouc: Mandous - Sladký, Beneš, Jemelka, Vepřek - Zmrzlý - Zahradníček (86. Hála), Houska, González (63. Texl), Falta (90. Látal) - Plšek. Trenér: Radoslav Látal.

Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 5:2 (2:1)
Branky: 2. Sáček, 8. Hašek, 54. Kanga, 71. Tetteh, 80. vlastní Hubínek - 26. Budínský, 53. Bucha. Rozhodčí: Rejžek - Kubr, Dresler - Lerch (video). ŽK: Krejčí, Hložek - Pudil, Komličenko, Matějovský, Ladra, Tatajev. ČK: 84. Komličenko. Diváci: 9573.
Sparta: Heča - Sáček, Mandjeck, Lischka, Frýdek - Krejčí - Plavšič (87. Vindheim), Hašek (61. Trávník), Kanga, Hložek - Tetteh (73. Kozák). ‬Trenér: Jílek.
Ml. Boleslav: Stejskal - Jakub Klíma, Tatajev, Pudil, Túlio - Budínský, Hubínek, Bucha (66. Jiří Klíma), Matějovský (87. Křapka), Fulnek (66. Ladra) - Komličenko. Trenér: Weber.