Odchodu do Číny nelituji, je to náročná liga, tvrdí Hamšík

Odchodu do Číny nelituji, je to náročná liga, tvrdí Hamšík

Dlouhých dvanáct let oblékal dres Neapole, ale pak si letos v únoru řekl, že přišel čas na změnu, a tak vyměnil exotickou Itálii za ještě hřejivější Čínu. Ač mu tento krok mnozí vyčítají, on sám ničeho nelituje.

„Nelituji, že jsem odešel do Číny. Je to náročná soutěž a upřímně musím přiznat, že první měsíce jsem se tam trápil. Potom jsem si zvykl jak na fotbal, tak i život okolo něho,“ odhalil Hamšík, jehož celku hodně pomohla i změna trenéra.

„Výsledkově i herně nám dost pomohl příchod Rafaela Benitéze. Mrzí nás jen závěr sezony, kdy jsme po zpečetění záchrany opět polevili. V příštím roce to ale bude určitě lepší,“ uvedl dvaatřicetiletý slovenský reprezentant při křtu své knihy Neapolská odysea.

Na to, co mu Neapol dala, však nikdy nezapomene. „V Neapoli jsme odvedli velký kus práce. Klub měl velkou historii, ale trápil se. Nakonec se nám podařilo probojovat do evropských soutěží - Evropské ligy i Ligy mistrů. Vyhráli jsme Italský pohár, což byla první trofej klubu po dvaceti letech. Podařilo se nám vybudovat tým, který patří k jedněm z nejlepších na světě,“ věří zkušený záložník, který se během příštího týdne vydá do Itálie, kde ho má čekat oficiální rozlučka. Na ni dříve nebyl čas, neboť se transfer do Číny upekl opravdu rychle.