Juventus prohrál v Římě, Neapol v deseti remizovala s Udinese

Družina trenéra Conteho přišla v předvánočním čase o klíčové body, když doma pouze remizovala s AS Řím. Inter Milán v rámci ligy vyhrál pět utkání za sebou, do toho šestého však kromě jedné dobré příležitosti z osmé minuty nenastoupil tak dravě, jak se od něj očekávalo. Zápas s Vlky z hlavního města Itálie se většinu času nesl na opatrném tempu, jenž doprovázela kontrola míče ve středu pole. Hosté se do vážnějších příležitostí ani nedostali, Inter sice ano, ale na plný zisk bodů to nestačilo.

Přestřelka na půdě Atalanty nakonec dopadla lépe pro domácí, kteří zvítězili 3:2 s Hellas Veronou. Neapol nedokázala zvítězit na půdě Udinese a potvrdila se tak vlažnější forma tohoto klubu během podzimu. Skóre otevřel v prvním poločase Lasagna a na konečných 1:1 upravil po změně stran Zielinski.

Juventus odmítl možnost dostat se do čela tabulky Serie A, když v sobotu večer padl na půdě Lazia. Stará dáma se dostala do vedení zásluhou Ronalda, ale poté třikrát inkasovala po brankách Felipeho, Milinkovič-Saviče a Caiceda. Od 69. minuty navíc dohrávala v početní nevýhodě, když byl vyloučen po červené kartě Cuadrado.

Serie A - 15. kolo:

Inter - AS Řím 0:0
Atalanta - Hellas Verona 3:2 (44. Malinovsky, 64. Muriel z penalty, 90+3. Djimsiti - 23. a 57. Di Carmine)
Udinese - Neapol 1:1 (32. Lasagna - 69. Zielinski)
Lazio - Juventus 3:1 (45. Luiz Felipe, 74. Milinković-Savić, 90+5. Caicedo - 25. Ronaldo)
Lecce - Janov 2:2 (60. Falco, 70. Tabanelli - 31. Pandev, 45.+5 Criscito z pen.)
Sassuolo - Cagliari 2:2 (7. Berardi, 39. Đuričić - 51. João Pedro, 90. Ragatzu)
SPAL - Brescia 0:1 (54. Balotelli)
Turín FC - Fiorentina 2:1 (22. Zaza, 72. Ansaldi - 90+1. Cáceres)
Sampdoria - Parma 0:1 (21. Kucka)
Bologna - AC Milán 2:3 (40. vlastní Hernández, 84. Sansone z penalty - 15. Piatek z penalty, 32. Hernández, 46. Bonaventura)