Trpišovský před Dortmundem: Možná v noci spát nebudu, ale jen kochat atmosférou se tam nebudeme

Trpišovský před Dortmundem: Možná v noci spát nebudu, ale jen kochat atmosférou se tam nebudeme

Karty jsou rozdané jasně. Pražská Slavia se v jarní části pohárové Evropy neobjeví. Po domácí prohře s Interem Milán bylo patrné, že v tabulce skupinové fáze Ligy mistrů skončí poslední. Za své výkony proti gigantům se ale stydět rozhodně nemusí a taktéž se chce s touto soutěží rozloučit důstojně. To může již v úterý v posledním zápase na půdě Dortmundu.

Již při losu bylo jasné, že cesta za postupem bude náročná. Nepodařilo se, ale celá Evropa sledovala, jak se pražský klub statečně rval s evropskými velkokluby. Cenné remízy v Miláně a Barceloně zřejmě pomohou hráčům k zajímavým angažmá v zahraničí, ale filozofií vršovického celku není rozprodat svůj současný kádr.

V úterý čeká sešívané poslední bitva, která už na jejich osudu nic nezmění. I tak ale nehází kouč Jindřich Trpišovský flintu do žita a hodlá německého soupeře potrápit. Vždyť se bude hrát na adrese, která patří k nejvyhlášenějším v Evropě svou atmosférou. „Těším se obrovsky, těší se celý tým. Je tam nádherný stadion, jeden z mých tří vysněných, má jednu z nejlepších kulis v Evropě,“ poukazuje lodivod Slavie na věhlas soupeře, kterému se postaví.

„Těším se na všechny zápasy v Lize mistrů, tenhle pro mě ale bude obrovský svátek, nevím, jestli budu v noci předtím spát. Doufám, že se nebudeme jen kochat a budeme nebezpeční,“ přiznal v rozhovoru pro Slavia.cz Trpišovský, který by se určitě nezlobil, kdyby se s Ligou mistrů rozloučil výhrou.