Nguyen: Opět jsme si dokázali, že se Slavií hrát můžeme. Jen na rozdíl od ní neproměňujeme šance

Nguyen: Opět jsme si dokázali, že se Slavií hrát můžeme. Jen na rozdíl od ní neproměňujeme šance

Liberec má mezi třemi tyčemi velkou oporu, na kterou může téměř v každém utkání vsázet. Brankář Filip Nguyen svými zákroky týmu pomáhá a výraznou měrou se podepisuje pod dobrými výsledky. V pátek v podvečer ale Slovan na Slavii nestačil, přestože zmiňovaný gólman lapil penaltu specialisty Tomáše Součka. Pražský celek si nakonec vezl domů výhru 3:0.

Příliš dobře mu ale v brance nebylo, neboť velmi brzy lovil míč dvakrát ze své sítě. „Není do dobré pro gólmana, ale i pro celý tým. Když doma inkasujete dva rychlé góly, tak to není nic příjemného. Ale i tak se potom ukázalo, že dokážeme hrát s týmem jako je Slavia. Na rozdíl od ní jsme ale nedokázali proměňovat šance, což nakonec rozhodlo,“ prohlásil talentovaný brankář, po kterém v létě shodou okolností pokukoval vršovický klub.

 Nakonec byl ale zvolen domácím hráčem utkání, k čemuž pomohl i fakt, že dokázal lapit pokutový kop Tomáše Součka. „Při penaltě to je o štěstí a dneska mi trenér brankářů Mára Čech trošku poradil, takže je to z půlky jeho zásluha,“ pokračoval Nguyen v rozhovoru pro klubové stránky severočeského klubu.

Přestože je o něj na přestupovém trhu velký zájem, on sám to nesleduje a soustřeďuje se na svou práci v Liberci. „Aktuálně o žádném zájmu nikoho nevím. Samozřejmě v létě něco proběhlo, ale teď o ničem nevím. Je mi jedno, jestli hrajeme se Spartou, se Slavií nebo s někým jiným. Snažím se vždy podat co nejlepší výkon,“ dodal brankář Liberce.