Giroud chce opustit Blues již v lednu. Zájem o jeho služby sílí ze Španělska

Giroud chce opustit Blues již v lednu. Zájem o jeho služby sílí ze Španělska

Třiatřicetiletý francouzský útočník Olivier Giroud v zimě zřejmě změní svého zaměstnavatele. Ještě před touto sezónou hovořil o tom, že by se nebránil tomu zůstat na Stamford Bridge déle, ale vše se změnilo strategií kouče Franka Lamparda, který jeho schopnostem příliš nevěří. V létě byl spojován s několika adresami v Ligue 1, ale nyní se zdá, že by mohl nalézt azyl ve Španělsku.

Chelsea si jej v létě ponechala i z důvodu, že nemohla díky zákazu přivádět nové tváře. Trest ji byl však prominut a v lednu se bude moci na trhu rozšoupnout. Navíc tamní kouč objevil několik mladíků, kteří si hlasitě řekli o místo v sestavě. Olivier tak zřejmě vyklidí pozice, aby netrávil čas jen na lavičce náhradníků. Ve svých třiatřiceti letech se jeho kariéra pozvolna blíží ke svému konci.

Podle informací deníku Diario AS o něj mají zájem v Madridu. Argentinský trenér Diego Simone by rád ukořistil Timo Wernera z Lipska, ale naděje si příliš nedělá. Další volbou by mohl být právě Giroud nebo Edinson Cavani, který se taktéž trápí v PSG. Vyloučena není ani varianta, že bude chtít Atlétiko v lednu chtít koupit rovnou dva útočníky.

Do karet této variantě nahrává zranění Diega Costy, který bude mimo hru až do konce února. Případné posilování sebou přinese ale také prodeje, aby Atlétiko získalo potřebné finanční prostředky. I proto se ve Španělsku hovoří o tom, že by v lednu mohli zvednout kotvy Santiago Arias a Šime Vrsaljko.