Arsenal se potápí a Aubameyang zvažuje skok přes palubu. Kdo mu dokázal zamotat hlavu?

Arsenal se potápí a Aubameyang zvažuje skok přes palubu. Kdo mu dokázal zamotat hlavu?

Loď jménem Arsenal se potápí a zatím není nalezen recept, jak tuto situaci zvrátit. Londýnský obr se zmítá v krizi, odvolal kouče Emeryho a zatím není jasné, kdo po něm převezme žezlo. Je jasné, že nový trenér bude pod tlakem, neboť Gunners v tabulce figurují až na desátém místě, což se nikomu nezamlouvá.

Absence v Lize mistrů se zdá být aktuálně tím nejmenším problémem, o boji o titul v Premier League nemůže být ani řeč. Reálně hrozí, že Arsenal nenakoukne ani do pohárové Evropy, pokud se něco nezmění. Obrat bude ale složitý, neboť už někteří klíčoví hráči zvažují odchod.

Podle listu Mirror zvažuje odchod současný kapitán Pierre-Emerick Aubameyang . Gabonský útočník cítí frustraci ze současného stavu a bídné možnosti dosáhnout na některou z cenných trofejí. Ve svých jednatřiceti letech by se rád přesunul na adresu, kde ve zbytku kariéry ještě o mistrovské trofeje bojovat může. A jedna taková se nabízí.

Gunners s ním mají podepsaný kontrakt, který vyprší za 18 měsíců a zatím se nezdá, že by Aubameyang hodlal angažmá prodloužit. Naopak se proslýchá, že by rád zvedl kotvy. Velkým zájemcem o jeho služby je Barcelona, která by mu poskytla dobré zázemí a možnost hrát o trofeje. K přestupu by mohlo dojít v létě, kdy bude Arsenal nucen jen prodat, aby na jeho odchodu alespoň něco vydělal.