Leicester si připsal další výhru, derby v Manchesteru ovládli Rudí ďáblové

Sobotní den nabídl pokračování anglické Premier League. Šestnácté kolo nejvyšší ostrovní soutěže odstartoval Everton, který na své půdě přivítal Chelsea. Rozjetý londýnský celek však v Goodison Parku klopýtl a padl 1:3. Watford s novým trenérem pouze remizoval s Crystal Palace po bezbrankové remíze 0:0.

Liverpool i nadále vede tabulku, když dokázal vyloupit půdu Bournemouthu. O tři branky v utkání se postarali Oxlade-Chamberlain, Keita a Salah. Tottenham si smlsnul na Burnley, který porazil vysoko 5:0. Dvě trefy si připsal Kane, další přidali Lucas, Son a Sissoko.

Ostře sledované derby v Manchesteru nakonec dopadlo lépe pro Rudé ďábly, kteří dokázali na Etihad Stadium zvítězit 2:1. Skóre otevřel z penalty Rashford, jen o pár minut později náskok navýšil Martial. V závěru druhého poločasu dokázal Otamendi už jen snížit.

Premier League - 16. kolo:
Everton - Chelsea 3:1 (5. Richarlison, 49. a 84. Calvert-Lewin - 52. Kovačić)
Bournemouth - Liverpool 0:3 (35. Oxlade-Chamberlain, 44. Keita, 54. Salah)
Tottenham - Burnley 5:0 (4. a 54. Kane, 9. Lucas, 32. Son, 74. Sissoko)
Watford - Crystal Palace 0:0
Manchester City - Manchester United 1:2 (85. Otamendi - 23. Rashford z penalty, 29. Martial)
Aston Villa - Leicester 1:4 (45+2. Grealish - 20. a 75. Vardy, 41. Iheanacho, 49. Evans)
Newcastle - Southampton 2:1 (68. Shelvey, 87. Fernández - 52. Ings)
Norwich - Sheffield United 1:2 (27. Tettey - 49. Stevens, 52. Baldock)
Brighton - Wolverhampton 2:2 (34. Maupay, 36. Pröpper - 28. a 44. Diogo Jota)