Guardiola po derby: Vím, že se mnou nikdo nebude souhlasit, ale můj tým fakt špatně nehraje

Guardiola po derby: Vím, že se mnou nikdo nebude souhlasit, ale můj tým fakt špatně nehraje

Ostře sledované derby v Manchesteru dopadlo lépe pro United, které dokázalo na Etihad Stadium vyhrát 2:1. Pro Citizens to samozřejmě znamená komplikaci při stíhacím závodu vedoucího Liverpoolu, který tak dál míří za titulem. Trenér Pep Guardiola sice bodovou ztrátu vnímal negativně, ale opět se postavil za svými hráči, kterým nechtěl nic vyčítat.

Španělský kouč ocenil ofenzivní práci soupeře a připustil, že ustavičné napadání nedalo jeho hráčům příliš prostoru. „Moc dobře jsme věděli, že mají v útoku kvalitu. Někdy ale není možné tomu vzdorovat. Nechci se vymlouvat, že jsme se nepřipravili, ale soupeř hrál velmi dobře. To ale platí i o mém týmu. Nemohu hráčům nic vyčítat,“ nechal se slyšet po zápase Guardiola.

Jedinou trefu Citizens obstaral v závěru Nicolas Otamendi, ale na výsledku to již nic nezměnilo. „Opět jsme měli šance, ale bohužel nám to tam tentokrát nepadalo. Vím, že se mnou nebude nikdo souhlasit, ale můj tým fakt nehraje špatně. Jsme pod tlakem, vždy se očekává, že Manchester City bude jen vyhrávat, ale takhle to prostě nechodí,“ pokračoval na tiskovce, kdy bylo již jasné, že ztráta na vedoucí Liverpool v tabulce činí již 14 bodů.

V této sezóně se Guardiolovi zatím příliš nedaří, neboť taková čísla ještě během svého trénování neměl. „Je důležité se nevzdávat a pracovat na tom, aby bylo líp. Děláme to všechno spolu jako tým. Nemohu si zatím stěžovat, že by někdo neplnil mé pokyny. Všichni vědí, že jsme na jedné lodi a podle toho také táhneme za jeden provaz,“ dodal kouč Manchesteru City.