Matějovský obvinil sparťanské trio Kanga, Mandjeck a Plavšič z nestydatého herectví...

Matějovský obvinil sparťanské trio Kanga, Mandjeck a Plavšič z nestydatého herectví...

Když na sebe narazí Sparta a Mladá Boleslav, je zaručeno, že půjde o ofenzivní podívanou. V obou vzájemných zápasech v sezoně totiž padlo sedm branek. Zatímco ve městě automobilů se radovali domácí poměrem 4:3, na Letné se slavnému "S" podařilo sladká odveta po výsledku 5:2.

Kapitán hostů Marek Matějovský byl po závěrečném hvizdu zklamán z chování sparťanských cizinců, s tím, že konkrétně zmínil trojici Plavšič, Mandjeck a Kanga...

"Těžko se mi to hodnotí, ještě jsem hodně v emocích. Viděl jsem tam spoustu sporných momentů a většina z nich byla proti nám. Jak jsem to viděl ze hřiště, většina cizinců Sparty z mého pohledu spoustu věcí přihrává, ať už je to Kanga, Mandjeck nebo Plavšič. Tady se jim to píská. Samozřejmě to nechám na posouzení ostatních, ale spousta těch zákroků nebyla tak vážných," kroutil hlavou sedmatřicetiletý veterán.

Nejvíce mu ležel v žaludku domácí středopolař Guélor Kanga. "Několikrát jsem viděl Kangu, kdy lehnul. Pak viděl, že z toho nic není a najednou běhal jak srnka. Když sudí tohle píská, tak se dostane pod tlak a na hřišti je to pak hodně složité," doplnil kolega Mešanoviče, Komličena, Buchy a spol., jenž se po svém střídání v 87. minutě dočkal od publika v Generali aréně potlesku.

S bývalým českým reprezentantem pak souhlasil i jeho kouč Jozef Weber, jenž měl na věc podobný pohled. "Nechci si kazit hloupou větou dojem z vynikajícího utkání, ale na hřišti byli lidé, kteří tempu ani kvalitě utkání nestačili," uzavřel trenér, jehož mužstvo se po výjezdu do metropole propadlo ve Fortuna:lize na čtvrtou pozici.