Koller vyzdvihuje defenzivu Slavie: Je to úžasné, něco podobného jsem nečekal

Koller vyzdvihuje defenzivu Slavie: Je to úžasné, něco podobného jsem nečekal

Pakliže by Slavia v této sezoně Fortuna:ligy neobhájila titul, bylo by to největší překvapení za velkou spoustu let. Úchvatné skóre a čtrnáctibodový pohodlný náskok na druhý tým tabulky hovoří jasnou řečí o tom, že už se bude ve zbytku soutěže závodit pouze o druhý flek.

Je o šampionovi již rozhodnuto podle Jana Kollera? "Slavia má k mistrovskému titulu jasně nakročeno, protože neprohrává a neztrácí body, což se o jejích konkurentech říct nedá," uvedl na stránkách Deníku Sport bývalý český reprezentant.

O příštím mistrovi "Dino" nepochybuje. "Musel by nastat nějaký zkrat, nebo totální výprodej týmu, aby se něco z jejich pohledu zvrtlo. Ani jedna varianta však podle mě nehrozí. Vidím to celkem jednoznačně," pokračoval ve Sportu někdejší útočník Sparty, Lokerenu, Anderlechtu, Dortmundu, Monaka či Samary.

I měl Koller po celou kariéru hlavně ofenzivní úkoly, pozoruhodnou defenzivní bilanci slavného vršovického "S" v podobě tří inkasovaných branek z devatenácti zápasů jednoznačně oceňuje. "To je úžasné! Přiznávám, že když odešel Deli a Ngadeu, něco podobného jsem nečekal. Řešili úplně novou stoperskou dvojici, ale je vidět, že celá hra Slavie je propracovaná," pochválil dlouhodobou koncepční práci realizačního týmu na čele s Jindřichem Trpišovským šestačtyřicetiletý internacionál, jehož slova vyšla na isport.blesk.cz.

Podzim zakončí lídr tabulky proti Dynamu České Budějovice, které je dlouho neporaženo. Nicméně Kolář, Stanciu, Škoda a spol. na domácích kolbištích nenašli přemožitele po celý ročník...