Trpišovský o tom, že BVB chybí Witsel a Delaney: Pro ně i pro nás je to určitě velká změna

Trpišovský o tom, že BVB chybí Witsel a Delaney: Pro ně i pro nás je to určitě velká změna

Slávisté čekají na výhru na německé půdě již od září 1995, kdy v tehdejším prvním kole Poháru UEFA triumfovali 2:1 na hřišti Freiburgu. Kdyby se jim něco podobného podařilo i na Westfalenstadionu, kde je doma Borussia, byl by to velký úspěch.

Až na zraněný tandem Jakub Hromada a David Hovorka bude mít kouč Jindřich Trpišovský v Dortmundu k dispozici kompletní kádr. "Kádr je stejný jako v Liberci, nikdo není zraněný. Skládat základní jedenáctku budeme podle typologie, bude to něco jiného než zápas s Interem. Potřebujete to trefit tak, aby hráči dostatečně běhali, vraceli se, presovali a zvládali i standardky. Zkrátka aby mužstvo bylo vyvážené. Promlouvá nám do toho samozřejmě i aktuální běžecká a fotbalová forma hráčů," ozřejmil kouč s minulostí v Liberci či na Žižkoě.

Domácímu BVB vypadl z nominace kvůli zranění známý Belgičan Alex Witsel. "Je to podstatná změna, Witsel na podzim nehrál jen jediné utkání s Unionem Berlín, které Borussia prohrála. Jsou na něj hodně zvyklí, hraje na stejné pozici jako Tomáš Souček u nás. Na domácí to může mít určitý vliv, chybí jim i Delaney. Na oba jsou ostatní hráči zvyklí, chodí přes ně rozehrávka. Dahoud nebo Weigl je určitě nahradí, mohla by to ale pro ně být určitá ztráta v zakládání útoků a přebírání míčů od stoperů. Pro ně i pro nás je to určitě velká změna," upozornil šéf Ševčíka, Zeleného, Koláře a spol., jehož slova publikoval web slavia.cz.

A jak je lídr Fortuna:ligy připraven na bouřlivé prostředí Signal Iduna Parku? "Jediný, kdo nás na to může připravit, je Honza Nezmar, který tady před jejich tribunou překopl prázdnou bránu. Pro mě je to magické místo a stadion, jsem šťastný, že tu můžu být. Na evropské poháry je tu snížená kapacita, stejně je to ale ohromující. Je to věc, na kterou se musí těšit každý, jak hráči, tak i trenéři, vedení, tiskový mluvčí, fanoušci i novináři. Když sem přijedete, vidíte útroby toho stadionu, vyvrcholení bude na hřišti, plné tribuny. Už jsme si ale něčím prošli, a snad to na nás nebude znát. Je ale fakt, že třeba na Barceloně jsme mohli komunikovat s hráči až do půlky hřiště, to tady určitě nepůjde. Kdybych tedy měl říci něco, s čím se budeme muset vyrovnat, je to komunikace. Na všechno budeme mít jen okamžik a budeme se muset řídit více vizuálně," uzavřel před úterním střetem třiačtyřicetiletý odborník.