Ofenzivní čísla? Hložek patří ve své věkové kategorii k absolutní světové špičce

Ofenzivní čísla? Hložek patří ve své věkové kategorii k absolutní světové špičce

Sedmnáctiletý teenager Adam Hložek, jenž je stabilním reprezentantem Česka v kategorii do jednadvaceti let, nastoupil v právě probíhající sezoně za Spartu do 20 soutěžních zápasů.

A jeho bilance? 4 branky a 8 asistencí, což vůbec nejsou špatná čísla a zahraniční média píší o svěřenci Václava Jílka jako o jednom z největších talentů ve střední i východní Evropě.

Ve Fortuna:lize dosud kolega Kozáka, Tetteha, Pulkraba a spol. nasbíral 3 góly a 6 asistencí, což mu mezi hráči s ročníkem narození 2002 a mladší stačí ke statusu nejproduktivnějšího hráče Starého kontinentu.

Je samozřejmě rozdíl, když mladíci nastupují ve velkoklubech, kde ještě v dotyčném věku nedostávají tolik příležitostí a také je třeba zohlednit i náročnost soutěže (Serie A i LaLiga nebo Premier League představují jiný příběh), ovšem jisté hledisko to být může.

Letenská naděje z Generali arény za sebou v tomto směru nechává i svého vrstevníka Ansu Fatiho, jenž dosud naskočil do devíti duelů LaLigy a dvou utkání Champions League.

Nejproduktivnější hráči s ročníkem narození 2002 a mladší:

1. Hložek (Sparta) - podíl na devíti ligových gólech
2. Ihattaren (Eindhoven) - podíl na sedmi ligových gólech
3. Stevanovič (Partizan) - podíl na šesti ligových gólech
4. Ugalde (Saprissa) - podíl na pěti ligových gólech
5. Fati (Barcelona) - podíl na čtyřech ligových gólech