O Hložkovi se diskutuje za zdmi Signal Iduna Parku. Bude Sparta opět obchodovat s Borussií?

O Hložkovi se diskutuje za zdmi Signal Iduna Parku. Bude Sparta opět obchodovat s Borussií?

Pokud se v něčem široká i odborná veřejnost bez ohledu na klubové sympatie shodnou, pak na tom, že nejlepším fotbalistou Fortuna:ligy, jemuž ještě nebylo osmnáct let, je Adam Hložek.

Sedmnáctiletému teenagerovi z letenské Generali arény je budoucnost v zahraničí předurčena a už přestává být otázkou, zda si v renomovanější evropské soutěži zahraje, ale spíš kdy to bude...

Podle čerstvých informací eFotbal.cz by mohl nynější svěřenec Václava Jílka se sedmatřiceti prvoligovými starty v dohledné budoucnosti zakotvit u našich západních sousedů...

Ve žlutočerných barvách by ho totiž rádi viděli představitelé Borussie Dortmund, která v úterý večer hostila na svém stadionu v rámci šestého kola skupinové fáze Ligy mistrů jiné pražské "S", a sice Slavii.

Na atraktivní pohárový zápas vyrazili do Dortmundu jak hráčův agent Pavel Paska, tak například Pavel Kuka, případně otec samotného českého reprezentanta do jednadvaceti let a možné oťukávání již mohlo probíhat.

Podle našeho zdroje z novinářského prostředí už se o Hložkově možném přesunu do BVB údajně ví i v sešívaném táboře. Forma transferu, jestli by všemu předcházelo hostování, nebo by se jednalo o okamžitý přestup, je zatím ve hvězdách, stejně jako termín realizace obchodu, ale jisté je, že by se připomněl scénář s Tomášem Rosickým, jenž také odcházel ze Sparty do Německa jakožto velmi mladý a za velké finanční prostředky.

Vestfálský obr ze Signal Iduna Parku je mimo jiné proslulý tím, že dává šanci zástupcům mladé krve, které pak podobně jako například Ajax Amsterdam prodává dále ještě za větší peníze. Pořád je však dostatečně konkurenceschopný, o čemž svědčí dlouhodobý pobyt ve špičce soutěže a s tím spojenými osmi bundesligovými tituly.