Slavia předvedla další výborný výkon, ale zase doplatila na koncovku

Tradiční obrázek v podání Slavie v letošním ročníku Ligy mistrů. Sešívaní byli aktivní, běhali, vytvářeli si šance, ale nedokázali je proměňovat. Hlavně proto prohráli na horké půdě Dortmundu 1:2 a své vystoupení v milionářské soutěži zakončili s dvěma body.

Sešívaní vstoupili do duelu, ve kterém jim už o postup nešlo, bez bázně a hany. Přeci jen se stále hrálo o prestiž, body do koeficientu a nemalé peníze.

Slavného soka před vyprodaným Signal Iduna Parkem od začátku dostávali pod tlak, ale vyloženou šanci si jako první vypracovali domácí, ale Hummels nedokázal v tísni pobídku před branku nasměrovat mezi tři tyče.

Vzápětí se po perfektní Stanciuově přihrávce ocitl ve stoprocentní šanci Olayianka, ale jeho hlavičku dokázal Bürki fantasticky vyrazit. Slibně rozjeté Pražany záhy zmrazila rychlá akce domácích, když Reusův pas zužitkoval Sancho a přesnou střelou k tyči otevřel skóre. Pro anglického mladíka šlo o gól v pátém duelu v řadě.

O pět minut později mohlo být se sešívanými ještě hůř, ale Kováře dokázal Reusův pokus zneškodnit. Ve 21. minutě se do nadějné pozice dostal Stanciu, ale je Bürki jeho dobře mířenou střelu na zadní tyč dokázal konečky prstů vytěsnit na roh.

Ve 23. minutě vyrobil ve středu hřiště obrovskou hrubku Takács. Míč mu uzmul Reus a řítil se sám na Koláře. Ten ale předvedl další parádní zákrok a německého reprezentanta vychytal. Vyrovnat mohl Takács, ale ve 29. minutě míč, který vypadl domácímu gólmanovi z rukou, nasměroval vysoko nad. O pár vteřin později se po dalším výborném centru Stanciua dostal do zakončení Škoda, ale Bürki opět skvěle úřadoval.

A švýcarský gólman ofenzivní snahy slávistů dál mařil. Ve 34. minutě tečoval střelu Masopusta Reus, Bürki už byl v kleče na zemi, ale ještě se dokázal vymrštit a pokus směřující pod břevno famózně vyrazil. Střelecká mizérie Slavie v Lize mistrů, která byla patrná i v předchozích mačích, tak nadále pokračovala. Prolomil již až těsně před poločasovým hvizdem po přiťuknutí Škody Tomáš Souček.

Po změně stran šancí ubylo. První větší byla k vidění v 61. minutě a hned z toho byl gól. Brandt si naběhl z levé strany do vápna a střelou z úhlu na bližší tyč poslal BVB podruhé do vedení.

V 73. minutě to ve vápně Borussie vřelo, k pokusu z poza vápna se následně dostal Souček, ale Bürki opět výtečně. Vzápětí měl gól na hlavě Kúdela, ale svůj pokus z několika decimetrů v těžké pozici nedokázal nasměrovat do šibenice. O čtyři minuty později svitla sešívaným naděje. Po druhé žluté byl totiž vyloučen Julian Weigl.

Práci měl ale i Kolář, když měl plné ruce práce s pokusem Sancha. V nastaveném čase měli Pražané ještě výhodu volného přímého kopu z nadějné pozice, ale Stanciu mířil těsně vedle.

Liga mistrů, 6. kolo:

Skupina E:

Neapol - Genk 4:0 (3:0)

Branky: 3., 26. a 38. z pen. Milik, 75. Mertens z pen. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun - Kalkavan (video, všichni Tur.).

Salcburk - Liverpool 0:2 (0:0)

Branky: 57. Keita, 58. Salah. Rozhodčí: Makkelie - Diks, Steegstra - Kamphuis (video, všichni Niz.).

Skupina F:

Inter Milán - FC Barcelona 1:2 (1:1)

Branky: 44. Lukaku - 23. C. Pérez, 86. Fati. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra - Van Boekel (video, všichni Niz.).

Borussia Dortmund - Slavia Praha 2:1 (1:1)

Branky: 10. Sancho, 61. Brandt - 43. Souček. Rozhodčí: Karasev - Demeško, Gavrilin - Meškov (video, všichni Rus.). ŽK: Brandt, Zagadou, Weigl - Bořil, Coufal. ČK: 77. Weigl. Diváci: 66.079.

Dortmund: Bürki - Akanji, Hummels, Zagadou - Hakimí (83. Balerdi), Brandt, Weigl, Guerreiro - Hazard (82. Piszczek), Reus, Sancho (87. Dahoud). Trenér: Favre.

Slavia: Kolář - Takács (83. Hušbauer), Kúdela, Bořil - Coufal, Souček, Ševčík, Stanciu, Olayinka - Masopust (72. Traoré), Škoda (65. Hilál). Trenér: Trpišovský.

Skupina G:

Benfica Lisabon - Zenit Petrohrad 3:0 (0:0)

Branky: 47. Cervi, 58. Pizzi z pen., 79. vlastní Azmún. Rozhodčí: Mateu Lahoz - Cebrián Devís, Del Palomar - Hernández (video, všichni Šp.). ČK: 56. Douglas Santos (Zenit).

Lyon - Lipsko 2:2 (0:2)

Branky: 50. Aouar, 82. Depay - 9. Forsberg z pen., 33. Werner z pen. Rozhodčí: Taylor - Beswick, Nunn - Attwell (video, všichni Angl.).

Skupina H:

Chelsea - Lille 2:1 (2:0)

Branky: 19. Abraham. 35. Azpilicueta - 78. Rémy. Rozhodčí: Sidiropulos - Kostaras, Dimitriadis (všichni Řec.) - Dankert (video, Něm.).

Ajax Amsterodam - Valencie 0:1 (0:1)

Branka: 24. Rodrigo. Rozhodčí: Turpin - Danos, Gringore - Letexier (video, všichni Fr.). ČK: 90.+4 Gabriel (Valencie).