Klub Švejdíka, Nitrianského, Jablonského či Elvise povyrostl, Vyšehrad zažívá hotely a čeká ho zahraniční soustředění

Klub Švejdíka, Nitrianského, Jablonského či Elvise povyrostl, Vyšehrad zažívá hotely a čeká ho zahraniční soustředění

Druholigový nováček FC Slovan Vyšehrad přezimuje na dvanácté příčce, což podle jednapadesátiletého kouče Romana Veselého není zcela ideální stav. Šéf lavičky by si totiž představoval po první polovině sezony o jeden až dva body více.

Jak spokojen je stratég se sedmnácti body po šestnácti zápasech? "Prožívali jsme nejednoduchý proces, protože jsme měli pouze čtrnáct dní přípravy po postupu ze třetí ligy. Mužstvo se dávalo dohromady až v průběhu podzimu, zkoušeli jsme hráče v plné soutěži. Šanci dostalo spoustu mladých kluků ze Slavie Praha, Dukly Praha, kteří měli prostor hrát. Zpevnili jsme se, co se týká hry dozadu, až po příchodu zkušených hráčů Milana Nitrianského, Vojtěcha Šandery a Tomáše Jablonského. To nám hodně pomohlo a důležitý byl i návrat střelce Tomáše Čvančary. Představovali jsme si po podzimu o jeden až dva body více, ale uvědomujeme si, že je soutěž pro nás jako nováčka těžká," zaznělo z úst hlavního trenéra Slavoje.

Kdyby odehrál nejlepší střelec mužstva Tomáš Čvančara všechno, scénář se mohl naplnit. Na sedm branek totiž potřeboval pouhých deset utkání. "Je to hráč prvoligového Jablonce a je u nás na hostování. Hodně nám pomáhá, ale bylo smutné, že se zranil a v šesti utkáních chyběl. Limitovalo nás to v útočné fázi, neboť se v pokutovém území dokáže velice dobře orientovat a prosadit. Bezesporu byl oporou a nejlepším střelcem týmu," pronesl na webu fnliga.cz šéf vyšehradské lavičky.

Nevýhodou jistě byl i fakt, že klub nemůže hrát soutěžní duely ve svém, nýbrž na Strahově na stadionu Evžena Rošického. "Azyl využíváme, protože nemůžeme hrát na Vyšehradě. Na druhou stranu máme výborné podmínky pro fotbal, hřiště a vynikající zázemí, jen diváci nás trochu limitují," přiznal na stránkách fnliga.cz šéf Švejdíka či Elvise Mashikeho.

Jaká bude v jeho podání dlouhá zimní příprava? "Vyšehrad se hodně změnil přechodem z amatérského do profesionálního fotbalu a plánují se věci, které jsou s tím spojené. Není to jen to, že jedeme k utkání den předem a spíme na hotelu, ale čeká nás zahraniční soustředění v lednu následujícího roku. Vedení pro nás dělá spoustu práce, za to patří velké poděkování majiteli a řediteli klubu, že dokážou pro tým servis udělat. Cíl pro jaro je záchrana, se soutěží se teprve sžíváme," uzavřel na fnliga.cz kouč, jehož svěřenci se loučili s podzimem vyloupením Ústí nad Labem a na jaře začnou proti Vítkovicím.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.