ČFL není pro můj vývoj adekvátní, říká Karlsson, jehož konec ve Spartě po pouhém roce už je jistotou

ČFL není pro můj vývoj adekvátní, říká Karlsson, jehož konec ve Spartě po pouhém roce už je jistotou

Jedním z hráčů, s nimiž se podle všeho v letenské Generali aréně přestalo počítat a bude součástí malé zimní čistky, je pětadvacetiletý švédský středopolař David-Moberg Karlsson, jenž byl přitom před necelým rokem první akvizicí, kterou do metropole za 1,7 milionu eur přivedl sportovní ředitel slavného "S" Tomáš Rosický.

Zatímco jarní část minulé sezony bývalému hráči IFK Göteborg, Sunderlandu, Kilmarnocku, Norrköpingu a Nordsjællandu poměrně vyšla a stačil naskočit do patnácti duelů, na podzim už to v souvislosti se sparťanským áčkem nebyla žádná sláva.

Ve Fortuna:lize je odehráno devatenáct kol a skandinávský křídelník se objevil jen ve čtyřech duelech, s tím, že dohromady strávil na hracích plochách jen 158 minut čistého času bez gólového přispění.

Václav Jílek s ním však má problém kvůli tomu, že defenzivní složka je jeho slabinou a to, že je to opravdu tak, přiznal v nedávném otevřeném rozhovoru pro švédský deník Aftonbladet také sám spoluhráč Hložka, Frýdka, Dočkala a spol.

Čtyři utkání mimochodem odehrál za sparťanskou rezervu v ČFL, což mu ovšem nevonělo. "V zápasech se chci udržet v tempu, ale abych byl upřímný, třetí česká liga není pro můj vývoj adekvátní. V některých zápasech jsem dokonce hrál středního záložníka, abych byl více na balonu," citoval ruik.cz slova Karlssona.

Ten už s klubovým vedením probíral zimní odchod a ten je tak velmi pravděpodobný. Fotbalista chce být znovu důležitý a dalších šest měsíců na lavičce ztratit nehodlá. "Shodli jsme se s vedením, že odchod pravděpodobně bude to nejlepší řešení. Bylo by fajn zůstat v zahraničí, ale nevylučuji ani návrat do Švédska. Chci hrát za klub, kde dostanu příležitost být klíčovým ofenzivním hráčem," nechal se slyšet ruik.cz citovaný náhradník Sparty, se kterou má smlouvu až do léta 2022.