Olayinka a špička Serie A? Nigerijský šikula z Edenu by se líbil AS Řím

Olayinka a špička Serie A? Nigerijský šikula z Edenu by se líbil AS Řím

Ze sešívaného kádru by se mohli v případě atraktivních nabídek do půl roku přesunout do zahraničí jak Tomáš Souček a Ondřej Kolář, tak Petr Ševčík, případně Jan Bořil nebo Vladimír Coufal, s tím, že pokud by se nezranil David Hovorka, žádaný by jistě byl také on.

S návratem na západ Starého kontinentu je rovněž spojován i technicky laděný nigerijský reprezentant Peter Olayinka, jehož si slavné "S" ze Sinobo Stadium pořídilo před rokem a půl za 80 milionů korun.

Byť měl v domácí lize slabší rozjezd a žádnými gólovými dostihy nevynikal (39 vystoupení za vršovickou značku přetavil k tomuto datu v 10 ligových tref), na evropském poli nepochybně zaujal a kdyby se měl v zimě nebo v létě posunout za sumu dvakrát či třikrát věcí, by zřejmě nikoho nepřekvapilo.

Čtyřiadvacetiletý křídelník s minulostí v Gentu, Waregemu nebo Dukle už měl po svých vystoupeních v Lize mistrů zaujmout francouzské i anglické celky. Vážným zájemcem se však zdá být přední italský klub AS Řím.

Momentálně pátý tým italské nejvyšší soutěže z Olympijského stadionu trénuje portugalský odborník Paulo Fonseca a do ofenzivy má k dispozici například Džeka, Kaliniče, Pastoreho, Mkhitaryana, Kluiverta, Perottiho či Antonucciho. Většině z nich už je ovšem přes třicet.

Pakliže budou Vlci z věčného města schopni vyhovět požadavkům Jaroslava Tvrdíka, současný kolega Škody, Hušbauera či Stanciua může být od jarní fáze klidně součástí Serie A.

Nedělní domácí duel proti Českým Budějovicím může být klidně jeho rozlučkou se slávistickými fanoušky...