Exsparťan Mazuch má před sebou návrat z Anglie, známe konkrétní tým!

Exsparťan Mazuch má před sebou návrat z Anglie, známe konkrétní tým!

Střední obránce a bývalý hráč pražské Sparty Ondřej Mazuch má před sebou údajně návrat do české Fortuna ligy. Podle informací deníku Sport, který přes svůj server iSport.cz zveřejnil i rozhovor se třicetiletým hráčem bez angažmá, je nejblíže jeho získání Mladá Boleslav. Spekuluje se však i o ostatních tuzemských klubech. 

Mazucha trápila četná zdravotní zranění a v tuto chvíli se z nich zotavuje pod dohledem zkušeného kondičního trenéra Aleše Kaplana. „Celou dobu se o mě stará. Na tohle je u nás asi nejlepší. Už dal dokupy spoustu hráčů po zranění,“ prozradil Mazuch serveru iSport.cz.

„Nějaké kluby se rýsují. Ptají se, jak na tom jsem. Dlouho jsem nehrál, tělo si musí zvyknout na zátěž. Chtěl bych v lednu někde začít s tréninkem. Nic mě nebolí, ráno vstávám v pohodě. Už dělám vše na sto procent. I na hřišti,“ prohlásil Mazuch k vyhlídkám na budoucnost.

Mazuch započal svou seniorskou kariéru v roce 2007 v dresu Brna, odkud odešel ještě v ten samý rok na své první zahraniční angažmá, a rovnou do italské Fiorentiny. Tam se mu však nedařilo s prosazením do základní sestavy a během dvou let v klubu zasáhl do pouhých dvou ligových zápasů. 

Po štaci ve Florencii následovalo na sezónu 2009/10 hostování v belgickém Anderlechtu, které se následně přetavilo v trvalý přestup. Z Anderlechtu odešel Mazuch v roce 2012 do ukrajinského Dněpru Dněpropetrovsk, kde odehrál v následujících třech letech 65 ligových zápasů. Poté přišla dvouletá štace ve Spartě, odkud Mazuch odešel za přibližně 2 miliony britských liber do anglického Hull City. Tam mu skončila smlouva letos v létě a nyní to podle všech dostupných informací vypadá na druhý návrat Ondřeje Mazucha do české nejvyšší soutěže, konkrétně do Mladé Boleslavi. 

Současným trenérem Mladé Boleslavi je Josef Weber