Jihlava dlouho neměla kouče, který by tak vnímal její filozofii. Co bude s Pavlíkem, Koubkem či Fortelným?

Jihlava dlouho neměla kouče, který by tak vnímal její filozofii. Co bude s Pavlíkem, Koubkem či Fortelným?

Jihlava, kterou čeká díky průběžnému druhému místu v tabulce FNL jarní boj o postup mezi elitu, si dosavadní působení trenéra Radima Kučery nemůže vynachválit.

Alespoň tedy podle slov ředitele celku z Vysočiny Jana Staňka. "Očekávání beze zbytku naplňuje a řekl bych, že v některých ohledech i rychleji postupuje, než bychom čekali. Skvěle funguje spolupráce se všemi složkami klubu i s akademií, celý trenérský tým je velmi praktický a dokáže si se všemi lidmi v klubu vyjít vstříc. Myslím, že trenéra, který by tak vnímal filosofii klubu, jak jí vnímá Radim a jeho tým, tento klub dlouho neměl. Absolutně nesobecky a trpělivě pracují, aby jednotlivé hráče posunuli dál, aby integrovali odchovance, cizince, jiné nové hráče a udělali s mužstvem co možná nejlepší výsledek. Trenéři chápou, že hráči jsou základní hodnotou klubu a klub zase cítí, že naši trenéři tu hodnotu vytváří, rozvíjí a zhodnocují," liboval si na webu fcvysocina.cz jihlavský funkcionář.

Žádné velké změny v kádru by se dělat neměly. Spíš by mělo jít o drobné "kosmetické" zásahy. "Oproti předchozím rokům bychom chtěli mužstvo udržet co možná nejvíce pohromadě, abychom těžili z podzimní sehranosti. Honza Pavlík by se měl vrátit do Sparty. Matěj Koubek se může vrátit do Bohemky, ale o tom se ještě bude diskutovat a rozhodnutí bude hlavně na něm. Honza Fortelný by měl za odměnu absolvovat část zimní přípravy se Spartou, ale na jaře by měl hrát normálně dál u nás. Další změny budeme dělat, jen pokud by došlo k odchodu. Naši snahou bude, že odejdou maximálně 1-2 hráči. Pokud by se tak stalo, máme rozjednané náhrady. Během ledna budeme pravděpodobně testovat dva hráče z Nigérie a opět se připojí Esteban Beltrán a Halassane Fofana," ozřejmil na oficiálních stránkách klubu Staněk.

Ten současně avizoval, že dveře do áčka nejsou zavřené ani pro talentované dorostence či juniory. "Do přípravy se zařadí mladí fotbalisté, kteří byli na hostování a někteří hráči z „B“ týmu podle zdravotního stavu. Dva hráči U19 by se měli zapojit do některých přátelských utkání," uzavřel na stránkách fcvysocina.cz muž zodpovědný za chod tradičního klubu, na jehož soupisce jsou známé tváře a la Klobása, Zoubele či Vaculík.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.