Cítím, že už Zlínu nemám co dát, tvrdí Podio a hledá si nové angažmá mimo Česko

Cítím, že už Zlínu nemám co dát, tvrdí Podio a hledá si nové angažmá mimo Česko

Zlín, který by měl co nevidět posílit Lukáš Pazdera z Baníku Ostrava, jenž se tímto krokem vrátí do známého prostředí, v zimní pauze přijde o technicky laděného argentinského záložníka se slovenským pasem Pabla Podia.

Tomu končí na zlínské Letné za pár dní kontrakt a sobotní utkání proti Opavě tak pravděpodobně bude jeho rozlučkou s trikotem Ševců, za které v této sezoně Fortuna:ligy odehrál dvanáct zápasů.

"Vypadá to tak. Cítím, že už Zlínu nemám co dát, že už nemůžu týmu na hřišti moc pomoct. Je to i kvůli rodině, která nepochází z Česka. Hledali jsme místo, kde bych mohl působit a byli bychom spokojení manželka i já," uvedl v interview pro idnes.cz třicetiletý fotbalista, jehož choť pochází z Ázerbajdžánu...

"Tam jsme také hledali, ale žádná nabídka nepřišla. Zatím nevím, kde budu hrát. Je to pro mě těžké, protože každá rodina chce, abychom žili u nich. Hlavně ale záleží, kde budu hrát," pokračoval kolega Jiráčka, Poznara, Hlinky a spol., jehož slova vyšla na serveru idnes.cz.

A jak hodnotí své zlínské angažmá, během něhož si v Baťově městě připsal 43 prvoligových startů a dva góly? "První půlrok nebyl dobrý, protože jsem skoro nehrál a ani nedostával šanci. Pak jsem odešel na půl roku do Ázerbájdžánu. Vrátil jsem se a pod trenérem Bílkem jsem prožil nejlepší půlsezonu ve Zlíně. Tak na to vzpomínají i ostatní kluci. Hráli jsme pěkně, sbírali body. Od odchodu trenéra Bílka to jde dolů. Na podzim jsem byl zraněný, takže na tenhle fotbalový rok nebudu vzpomínat v dobrém," neměl problém přiznat idnes.cz citovaný fotbalista s minulostí ve slovenské Podbrezové, který jakožto mládežník prošel Interem Milán.