Dokud bude v Plzni pan Šádek, šanci na návrat cítím, přiznává Petržela

Dokud bude v Plzni pan Šádek, šanci na návrat cítím, přiznává Petržela

Šestatřicetiletý veterán Milan Petržela je stále potřebný, i když už to není v západočeské Doosan aréně, nýbrž na Městském stadionu v Uherském Hradišti.

V tomto ročníku Fortuna:ligy vynechal v barvách Slovácka pouze jedno utkání a zbylých osmnáct odehrál v základní sestavě, což mu dalo 1328 odehraných minut.

A právě to už je více, než se bývalému hráči Sparty, Jablonce či Augsburgu podařilo nasbírat v ligových sezonách 2018/2019 a 2017/2018 ve Štruncových sadech.

Protože však v Plzni strávil mnoho let, s klubem hrál Ligu mistrů i Evropskou ligu a na kontě má čtyři tituly pro domácího mistra, na starou známou adresu by se klidně mohl v budoucnu vrátit v jiné, než hráčské roli...

"Konec se blíží, musím nad tím přemýšlet. Nedávno jsem si volal s panem Šádkem, ptal se mě: Milánku, kdy se mi vrátíte? Dokud bude v Plzni, šanci na návrat cítím," nechal se na stránkách sport.cz slyšet svěřenec kouče Martina Svědíka.

Potřebovat by ho však mohlo také Slovácko, v jehož trikotu se nyní pere po boku Zajíce, Kadlece, Reinberka, Hellebranda a spol. "I ve Slovácku mi naznačují, že by si dokázali představit, že bych pro klub pracoval. U fotbalu chci každopádně zůstat. Jen zatím nevím, v jaké roli," uzavřel na webu sport.cz ostřílený rychlonohý křídelník, jenž by ovšem měl v edici 2020/2021 ještě pokračovat jako hráč.