Plzeň zaváhala s Teplicemi, Slavia s přehledem porazila Dynamo

Poslední ligové kolo v kalendářním roce 2019 otevřel duel Jablonce v Mladé Boleslavi, většina zápasů se ale odehraje jako obvykle až o víkendu.

Jablonec šel v Mladé Boleslavi do vedení už v 9. minutě a o osm minut později zaznamenal Jovovič svou druhou branku a hosté tak rázem vedli 2:0. Mladá Boleslav sice snížila, jablonecký klub si ale před poločasem vzal dvoubodové vedení zpátky. Výsledek 3:1 sice až do konce zápasu nevydržel, neboť v 71. minutě snížil Mešanovič, i přesto si ale Jablonec z Mladé Boleslavi odváží tři body a posunuje se tak na třetí místo v tabulce.

Slaviva zvítězila nad Dynamem České Budějovice 4:1. Nejdřív se v prvním poločase trefili Škoda, Coufal a Masopust, poté ve druhé půli snížil na 3:1 Ekpai. Razítko třem bodům domácích dal v 58. minutě svým druhým gólem v zápase Milan Škoda.

Fortuna liga, 20. kolo:

Mladá Boleslav - Jablonec 2:3 (1:3)

Branky: 20. Bucha, 71. Mešanović – 9. a 17. Doležal, 37. Jovović
Žluté karty: 63. Mešanović, 80. Budínský (oba Mladá Boleslav)
Domácí: Šeda – Jak. Klíma, Tatajev, Pudil (46. Fulnek), Křapka (70. Pech) – Budínský, Hubínek, Matějovský, Bucha – Mešanović, Ladra (61. Jiří Klíma), trenér: Weber
Hosté:  Hrubý – Holík, Jugas, Břečka, Krob – Kubista, Považanec – Pleštil (68. Hämäläinen), Pilík (90. Plechatý), Jovović (79. Acosta) – Doležal, trenér: Rada
Diváci: Bude doplněno
Rozhodčí: Julínek – Caletka, Podaný

Liberec - Karviná 3:0 (0:0)

Branky: 48. Potočný, 70. Mara, 86. Breite
Žluté karty: 44. Dorley, 55. Chaluš - 35. Krivák, 66. Vukadinovič, 71. Janečka, 73. Rundič, 83. Zhelizko
Domácí: Knobloch – Mikula, Kačaraba, Chaluš, Hybš – Oscar, Breite – Malinský (69. Pešek), A. Baluta (62. Mara), Potočný – Musa (88. Gembický)
Hosté: Hrdlička – Krivák (54. Petráň), Janečka, Rundič – Ndefe, Lingr (83. Želizko), Bukata, Marek Hanousek, Čonka – Ba Loua (74. Putyera), Vukadinovič
Diváci: 1760
Rozhodčí: Královec - Kotalík, Pečenka

Olomouc - Bohemians 1:1 (0:1)

Branky: 55. Falta - 30. Havel
Žluté karty: 59. Vepřek, 69. Jemelka, 77. Zima - 25. Podaný, 57. Hůlka
Domácí: Mandous – Sladký (85. Texl), Štěrba (25. Zima), Jemelka, Vepřek – Zmrzlý – Zahradníček (66. Hála), González, Plšek, Falta – Chytil
Hosté: Le Giang – Hůlka, Köstl, Krch – Havel, Vacek (63. Bederka), Jindřišek, Podaný (80. Záviška) – Hronek, Nečas, Vodháněl (86. Keita)
Diváci: 2412
Rozhodčí: Hocek - Dobrovolný, Flimmel

Příbram - Slovácko 1:4 (0:3)

Branky: 59. Petrák - 2. Sadílek, 7. Juroška, 16. Havlík (pen.), 56. Zajíc
Žluté karty: 15. Kodr, 64. Kočí, 68. Rezek - 59. Reinberk
Domácí: Kočí – Tregler, Kodr, Nový, Cmiljanovič – Polidar, Petrák, Květ (33. Michal Škoda), Jan Rezek, Zeman (33. Voltr) – Slepička (69. Stuparevič)
Hosté: Trmal – Reinberk (74. Šimko), Hofmann, Mich. Kadlec, Juroška – Kalabiška, Havlík, Sadílek, Navrátil – Hellebrand (67. Krejčí) – Zajíc (78. Dvořák)
Diváci: 1268
Rozhodčí: Lerch - Vaňkát, Ratajová

Zlín - Opava 2:0 (0:0)

Branky: 53. Fantiš, 63. Fantiš
Domácí: Rakovan – Cedidla, Buchta, Hnaníček – Matejov, Hlinka, Folprecht, Jiráček (86. Bartošák) – Fantiš, Poznar (78. Wágner), Čanturišvili (60. Džafič)
Hosté: Fendrich – Helebrand (61. Manzia), Simerský, Rychlý (69. Sus), Žídek (C) – Hrabina, Jursa, Souček, Jan Řezníček, Mondek – Dedič (61. Stáňa)
Diváci: 2488
Rozhodčí: Ginzel - Melichar, Novák

Baník - Sparta 0:0

Žluté karty: 53. Jirásek, 61. Fleišman, 90+2. Stronati - 58. Frýdek, 65. Sáček, 77. Kanga
Domácí: Laštůvka – Fillo, J. Pokorný, Procházka, Stronati, Fleišman (C) – Reiter (79. Baroš), Jirásek, R. Hrubý, Kuzmanović (76. de Azevedo) – Diop
Hosté: Heča – Sáček, Lischka, Mandjeck, Matěj Hanousek – Frýdek, Kanga (90. Juliš) – Hložek, Trávník, Plavšič (61. Vindheim) – Tetteh (72. Kozák)
Diváci: 13535
Rozhodčí: Zelinka - Paták, Hájek

Plzeň - Teplice 1:1 (1:1)

Branky: 11. Pernica - 24. Shejbal
Žluté karty: 28. Kopic, 48. Procházka, 71. Chorý - 36. Nazarov, 79. P. Mareš, 80. Řezníček, 90+3. Shejbal
Domácí: Hruška – Řezník, Pernica, Brabec, Hloušek – Procházka, Hořava (58. Chorý) – Kopic (69. Kayamba), Čermák, Kovařík – Krmenčík (82. Beauguel)
Hosté: Grigar – Knapík, Čmovš, Shejbal – Paradin (28. Hyčka), Nazarov (46. Vyhnal), Kučera, Trubač (85. Radosta) – P. Mareš – Jakub Řezníček, J. Mareš
Diváci: 6118
Rozhodčí: Rejžek - Moláček, Kříž

Slavia Praha - České budějovice 4:1 (3:0)

Branky: 13. Škoda, 19. Coufal, 28. Masopust, 58. Škoda - 52. Ekpai
Žluté karty: 10. Havelka, 41. Ekpai, 59. Drobný (všechno hosté)
Domácí: Kolář – Coufal, Takács, Kúdela, Bořil (76. Holeš) – Masopust (79. Júsuf Hilál), Traoré (72. Hora), Ševčík, Souček, Provod – Milan Škoda
Hosté: Drobný – Javorek, Havel, P. Novák, Kladrubský – Ekpai, Havelka (77. Kulhánek), Brandner (69. Mršič), Čavoš (81. Táborský), Schranz – Ledecký
Diváci: bude doplněno
Rozhodčí: Franěk - Vlček, Mojžíš