Obstojí nová mentalita Sparty v ostravské pevnosti? Baník straší, že zná soupeřovu slabinu!

Obstojí nová mentalita Sparty v ostravské pevnosti? Baník straší, že zná soupeřovu slabinu!

Poslední kolo nejvyšší české soutěže pro rok 2019 se ponese na známé rivalské atmosféře, o níž se postarají Baník se Spartou. Klasické fotbalové drama bude nyní obohaceno bojem o přední příčky tabulky a spolu s tím i klidnější vánoční svátky.

Sparta se pod trenérem Jílkem po dlouhém trápení konečně výsledkově zvedá, ale stále se jinak výkonnostně trápí minimálně na hřištích soupeřů. V případě duelu s Baníkem se dá očekávat, že bude nucena předvést něco navíc, má-li zde uspět. 

„Jako válka se to jeví z pohledu, že Baník má fyzicky vyspělé hráče a agresivní způsob hry. My se s tím musíme vyrovnat, to naši hráči musí chápat. A pak chceme uspět našimi zbraněmi,“ prozradil skrze server idnes.cz asistent trenéra Sparty Jiří Saňák, jenž se společně se svými kolegy kromě té taktické stránky snaží hráčům vtlouct do hlavy i správnou mentalitu klubu. „Naší povinností je dělat body, zvlášť s týmy z horních pater. Je to bitva s přímým konkurentem z popředí tabulky!“

Ostrava se na všechny své soupeře připravuje individuálně podle jejich stylu hry. Zejména ale u svého pražského protivníka lodivod Baníku věří, že ví, kde jsou jeho slabiny.

„Sparta má sílu po celém hřišti. Nicméně také víme, kde jsou její slabiny a na ty se chceme zaměřit. Jsou momenty, kdy je výborná, ovšem také má slabší chvilky, které se třeba jako minule Boleslav snažila využít. Komličenko šel například předtím sám na bránu, kdyby to dal, mohlo to být úplně jiné. Sparta to pak dokázala převrátit na svou stranu,“ vzpomínal na poslední utkání svého rivala Bohumil Páník, jehož muži budou před tímto střetem čerpat motivaci i z vítězného klání na Bohemce. „To vítězství nám určitě pomohlo. Hráči se cítí líp a více věří ve vlastní síly. Tréninky děláme podle soupeře, jak hraje. Tomu se snažíme přizpůsobit detaily,“ dodával skrze klubovou televizi šéf lavičky Baníku.